Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Nagų priežiūra
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

tw_kids_nail_care_set_main_1.jpgKojas ir rankas geriausia plauti su specialiu šepetėliu, panages valyti mediniu arba plastikiniu krapštuku.
Ilgi nagai dažnai trukdo dirbti, sportuoti. Nagus reikia kirpti specialiomis žirklutėmis arba žnypliukėmis ir apdailinti, brūžuojant dildele nuo kraštų į vidurį viena kryptimi. Antnaginę odelę patartina nustumti lazdele ar mentele arba standaus audinio kampu. Jeigu reikia, odelę galima apkirpti.

Nagų stiprumas, gražumas priklauso nuo organizmo būklės. Norint kad nagai atrodytų sveikai, nelūžinėtų, reikia valgyti maistą, kuriame daugiau vitaminų ir kalcio, skalbiant ar atliekant kitus buities tvarkymo darbus mūvėti pirštines. Lūžinėjantiems nagams padeda šilto saulėgrąžų aliejaus vonelės, kurias rekomenduojama daryti kasdien, kol sustiprės nagai. Pasikonsultavus su gydytoju ar kosmetologu, galima panaudoti ir nagų stiprinamųjų priemonių.

Paauglystėje nepatartina žavėtis dažnu nagų lakavimu. Organizmo brendimo laikotarpiu nagai visada turi būti švarūs, nukarpyti, tada jie susiformuos sveiki ir gražūs. Lakai ir jų valikliai džiovina nagus, jie praranda blizgesį, tampa sausi ir trapūs, be to, nekruopščiai nulakuoti, nešvarūs ir nesutvarkyti nagai tikrai nepuošia.

Atidžiai prižiūrėkime nagus. Sveiki nagai yra lankstūs ir blizga. Kojų nagus būtina kirpti taisyklingai - nenutrumpinkite per daug, neiškarpykite kampų, nes į atsiradusią laisvą vietą nagas linkęs įaugti. Jei nago spalva pakito, ar jis pradėjo augti netaisyklingai, kreipkitės į dermatologą - gali būti, kad jūs užsikrėtėte grybeliu, kuris su laiku pažeis visus nagus ir kojų odą, todėl nedelskite. Nagų įaugimas gali būti gydomas ir chirurginiu būdu.
Nag___prie__i__ra_vsb_1.jpg

Nagų kramtymas žalingas sveikatai

Kramtyti nagučius – ne tik neestetiška, bet ir žalinga. Ir vis dėl to, tai daro dauguma vaikų. Iš tiesų šis veiksmas suaktyvina nervų sistemos dalis, susijusias su nusiraminimu, todėl kramtydami nagus vaikai atsipalaiduoja ir nurimsta, nes nagų kramtymas – baimės ir susikrimtimo požymis. Kai kurie gali nustoti kramtyti nagus tada, kai subręsta. Kitiems šis įprotis užsitęsia ir gali būti labai erzinantis, nors jiems patiems “ne toks pastebimas”.

Nukramtyti nagai ne tik praranda gražią išvaizdą - ranka pasidaro paraudusi ir jautri. Labai svarbu žinoti, kad nagų kramtymas yra nehigieniškas dalykas, bakterijos gali patekti į burną ir atvirkščiai ant nagų. Tai gali sukelti odos ligas, dantų infekcijas, skrandžio problemas ir net pažeisti dantis, juos įskelti. Taigi šis žalingas įprotis dar ir gali pakenkti jūsų sveikatai.Paruošta pagal Valstybinio aplinkos sveiktos centro metodines rekomendacijas
Nuotrauka
www.zwillingonline.jp