Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Plaukų priežiūra
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Plauk___prie__i__ra.jpgPlaukai - svarbi žmogaus įvaizdžio dalis, todėl būtina deramai juos prižiūrėti. Be to plaukai atlieka ir tam tikrą apsauginę funkciją - sulaiko tiesioginius saulės spindulius, saugo galvą nuo karščio, šalčio ir kt.Po ligos, nervinės įtampos ar streso plaukai gali prarasti blizgesį, elastingumą, jie slenka, retėja, lūžinėja. Jiems kenkia ir per didelis karštis, ir didelė drėgmė, ir sausas oras. Lengviau plaukus apsaugoti negu pažeistus išgydyti. Plaukams ypač svarbūs vitaminai A, E, P ir mikroelementai – kalcis, magnis. Organizmas jų turėtų gauti su maistu.

Tam, kad plaukai būtų švarūs, nebūtina naudoti daug šampūno ar plauti galvą kelis kartus, nes taip darydami, mes galime pažeisti plauko struktūrą, atimdami iš jo natūralias riebalines medžiagas, kurios plaukams suteikia elastingumą ir blizgesį. Plaukus derėtų plauti 1-4 kartus per savaitę, priklausomai nuo aplinkos faktorių, kuriose Jūs gyvenate ir nuo natūralių galvos odos ypatybių - polinkio riebaluotis.

Patartina pasirinkti kasdieninio naudojimo šampūną. Galite rinktis ir vaikiškus šampūnus, nes jie yra švelnūs, be dažančių medžiagų ir turintys mažesnį kiekį konservantų. Labai svarbu gerai išplauti šampūno likučius.Trumpi plaukai šukuojami nuo šaknų, ilgi – nuo galų. Geriausia juos šukuoti natūralių šerių šepečiu, o jei plaukai labai slenka – retomis šukomis. Kiekvienas šeimos narys turi turėti savo šukas ar šepetį ir tik jais šukuotis. Svarbu, kad šukos ar šepetys būtų švarūs. Plaukų negalima pernelyg standžiai pinti, smarkiai įtempti rišant.

Jei galvos oda sveika, ji yra rausvos spalvos, nepleiskanoja. Pasirodžius galvos odos suerzinimo požymiams, pravartu kreiptis į kosmetologą ar dermatologą.

Apie 40% žmonių kenčia nuo pleiskanų. Pleiskanojimas paprastai prasideda paauglystėje, bręstant, kai pagausėja riebalų gamyba ir plaukai tampa riebūs. Vyresniems žmonėms pleiskanos atsiranda rečiau, nes jų plaukai sausesni. Manoma, kad pleiskanos atsiranda dėl per didelio jautrumo grybelinėms bakterijoms. Dauguma įprastų šampūnų nuo pleiskanų šių bakterijų neveikia, jie tik padeda lengviau pasišalinti odos dalelėms. Todėl būtina pasitarti su dermatologu dėl galimų gydymo būdų.

Plaukus plauti patartina, vandens srovę nukreipiant jų augimo kryptimi t.y. nuo šaknų į galiukus. Tekantis vanduo neturėtų būti nei per karštas nei per šaltas. Venkite išsiplovę plaukus eiti į šaltą aplinką - tai labai kenkia Jūsų plaukams (ir sveikatai apskritai). Naudodami plaukų džiovintuvus, stenkitės plaukų neperdžiovinti, nes jie taps šiurkštūs, lūžinės, šakosis plaukų galai. Visada palikite plaukus šiek tiek drėgnus. Patartina, kol plaukai šlapi, šukuoti juos tik retomis šukomis, jokiu būdu ne šepečiu. Įsigyjant plaukų priežiūros priemonę, atkreipkite dėmesį į jos galiojimo datą, sudėtį (ar nesate alergiškas - alergiją gali sukelti sudėtinės lako dalys - polimerai, eteris, aldehidai ar kvapiosios medžiagos ), konsistenciją.

i103597_1.jpgDaug problemų sukelia plaukų cheminis sušukavimas ir dažymas. Šių procesų metu dažniausiai yra pažeidžiama plauko struktūra - pirmu atveju cheminėmis medžiagomis plaukus fiksuojant, antru - suardant ir pakeičiant natūralius plaukų spalvinius pigmentus. Abiem atvejais naudojamos stipriai veikiančios plaukų struktūrą medžiagos, todėl plaukai tampa sausi, praradę žvilgesį, dažniau lūžinėja. Mokslas dar neišrado, o pramonė dar negamina absoliučiai nekenksmingų plaukams dažų. Todėl turėtume vengti dažno šių aktyvių cheminių medžiagų poveikio.

Plaukų priežiūra neapsiriboja plaukų plovimu ir šukavimu. Svarbu ir tai jog, plaukai būtų nuolat tvarkingai sušukuoti, pakirpti, ilgi plaukai surišti arba supinti į kasą. Nerekomenduotina kitiems skolinti savo šukų, šepečio, plaukų aksesuarų ir pan. Visos šios priemonės kartu padės išvengti užsikrėtimo utėlėmis. Kas tai yra, gali rasti mūsų skyrelyje "Pedikuliozė - kas tai?".

Parengta pagal "Sveika ir saugi buitis"
Nuotrauka idamaes.com