Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Netektis
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< gegužė, 2019 >>
PATKPŠS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Kaip išgyventi netektį?
Viskas galėjo būti nuostabu – su draugais, šeimoje ir mokykloje, kol vieną dieną nutiko tai, kam Tu nebuvai pasiruošęs. Mirtis ateina neklausdama: kada? kur? ir pas ką? Ji dažniausiai būna netikėta ir tai yra skaudžiausia. Galbūt Tu esi tas žmogutis, kuris patyrė netektį ar išsiskyrimą, prarado kažką, kas buvo brangiausia šiame pasaulyje. Galbūt Tave slegia begalinis liūdesys, tuštuma, pyktis, kaltės jausmas, apmąstymai, kad viskas galėjo būti kitaip, jeigu tik... Mums svarbu tai, ką išgyveni, todėl rašome šį straipsnį Tau, ir visiems, norintiems bent kiek padėti savo draugams ar artimiesiems, kuriuos užgriuvo netektis.

Draugų ir artimųjų paguoda, pasakymai, kad "viskas bus gerai", gali atrodyti tokie nereikšmingi. Jei kažkas iš draugų ar pažįstamų ir yra išgyvenę artimo žmogaus mirtį, tėvų skyrybas ar mylimo augintinio praradimą, Tavo skausmas vis tiek yra kitoks. Liūdesys ir ilgesys yra sunkūs. Suprantama, kad gali norėtis verkti, šaukti, galvoti kad tai kas nutiko – yra labai neteisinga! Galbūt aplinkiniai matydami Tavo skausmą sako "neliūdėk", "viskas susitvarkys ir praeis", "neverk, tai nepadės", "laikas gydo", tačiau tai nepadeda. O ar kas nors pasakė, kad liūdėti reikia?

Pasitaiko, kad žmonės, išgyvenantys netektį, užsisklendžia savyje ir stengiasi būti "tvirti" - neparodyti jausmų, skausmo ir ilgesio ašarų. Tačiau liūdėti ir verkti nėra bloga, gėdinga ar silpna, tai - pats tikriausias ir natūraliausias būdas išreikšti savo skausmui, ilgesiui ir sielvartui. Kalbėjimasis su artimais ir patikimais žmonėmis gali padėti lengviau pergyventi netektį, geriau suprasti, kaip pasikeitė gyvenimas po netekties ir kaip gi reikės gyventi toliau.

Suprantame, kad iš pradžių gali būti sunku kalbėti apie netektį. Jei Tau artimi žmonės nenorės kalbėtis šia tema, galima pamėginti pasikalbėti su Tuo, kurio netekai. Nebūtina tarti žodžių garsiai - tiesiog galvoti apie dalykus, kuriuos norėtum pasakyti mirusiajam, parašyti jam laišką ir papasakoti, kaip labai Tau trūksta jo ar jos, kaip pasiilgai ir norėtum dar bent kartą pasimatyti. Taip pat galima piešti - savo skausmą, liūdesį, ilgesį ir sielvartą, prisiminimus, džiaugsmą, patirtą kartu, akimirkas, kurių niekada nepamirši.

Jei tau reikia pagalbos
Jei nerandi su kuo pasikalbėti, pasitarti ir kam pasiguosti, ar galbūt nenori, kad artimi žmonės žinotų apie Tavo jausmus, žinok, kad visada gali paskambinti į "Vaikų liniją" nemokamu telefonu 8 800 11111. Mūsų savanoriai konsultantai Tave išklausys, pasistengs suprasti ir, jei norėsi, padės ieškoti sprendimų, atsakymų į Tau rūpimus klausimus. Skausmas po netekties yra sunkus ir didelis. Reikia daug laiko ir pastangų, kad galėtum jį ištverti ir gyventi toliau. Labai svarbu pasidalinti savo išgyvenimais ir jausmais, mintimis apie mirusįjį, todėl norime padrąsinti Tave – nebijok kreiptis pagalbos.
"Jaunimo linija" Tavo skambučio laukia nemokamu telefonu 8 800 28888 visą parą. Skambinti galima iš fiksuoto ryšio telefonų, taksofonų ir visų mobiliojo ryšio tinklų.
Daugiau informacijos gali rasti:
www.vaikulinija.lt
www.krizesiveikimas.lt
www.jaunimolinija.lt
www.saugus-vaikas.lt
Parengta pagal "Vaikų linijos" informaciją