Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Pienas ir jo produktai
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

big_hair_kid_straw_milk.jpgPiene ir pieno produktuose gausu maistingų medžiagų - baltymų, vitaminų D, A ir B12, stiprinančių jūsų sveikatą įvairiausiais būdais.

Piene ir pieno produktuose yra daug kalcio, kurio labai reikia tavo kaulams ir dantims. Tavo kaulai suteikia tavo kūnui struktūrą, kad galėtum sėdėti, stovėti ir judėti. Tau augant, turi augti ir tavo kaulai. Tavo kaulai vaikystėje ir paauglystėje auga greičiau nei visą likusį gyvenimą. Tad norint, kad šie kaulai būtų pakankamai stiprūs ir galėtų tave "nešioti" visą gyvenimą, tiesiog būtina į kasdienę mitybą įtraukti daug kalcio, o jo užtektinai galima gauti reguliariai geriant pieną ir valgant pieno produktus, kai augate. Tai daugiausia kalcio turintys produktai!

Tačiau piene ir jo produktuose esantis kalcis svarbus ne tik sveikiems kaulams. Tavo dantys padengti emaliu. Tai kiečiausia medžiaga tavo kūne. Be šio kieto dantų sluoksnio, kuris sudarytas beveik vien iš kalcio, negalėtum be skausmo suvalgyti net banano.

Be to, tavoMilk_512x512_1.png kūną sudaro ląstelės: jos yra visur - tavo odoje, raumenyse ir t. t. Jos nuolat stengiasi, kad tavo kūnas tavęs klausytų. Tačiau joms reikia daug baltymų ir vitaminų, kad tai įstengtų. Piene ir pieno produktuose yra šių svarbių maistingųjų medžiagų.

Ne visi žino, kad be kitų svarbių medžiagų piene yra daug vandens. Taigi pienas yra labai svarbus, nes padeda išvengti skysčių trūkumo.

Pienas ir pieno produktai reikalingi visiems, ne jie labai naudingi, be to jų yra daug rūšių ir visi gardūs. Pavyzdžiui jogurtas puikiai dera su vaisiais, medumi, koše ir daugybe kitų produktų. Pamėgink ant kepintų daržovių užbarstyti šiek tiek sūrio - tai nepaprastai skanu!

Nepamiršk, kad egzistuoja įvairiausių pieno, jogurto, sūrio ir kitų pieno produktų rūšių. Žmonės gali nusipirkti liesesnių pieno produktų, juk visada ant etiketės nurodytas riebalų kiekis. Tiesą sakant, netgi sveika išragauti įvairių skonių pieno produktus.

Tačiau pienas ir jo produktai vieni patys nepadės jums būti sveikiems. Jiems reikia vaisių ir daržovių bei kitų maisto produktų pagalbos. Suderinta mityba - tai ne vienas kuris produktas. Tą patį galima pasakyti apie sveiką gyvenseną: reikia ne vien maitintis taisyklingai, bet ir daug mankštintis. Vis dėlto akivaizdu, kad pieno produktai, vaisiai ir daržovės yra labai svarbūs žmogaus, o ypač vaiko organizmui.

milk500_1.jpgRekomenduojame pažiūrėti Sebastian Howard dokumentinį filmą "Milk" (Pienas).

Pienas yra vienas iš pagrindinių mūsų vartojamų maisto produktų, toks vertingas sveikatai, kad dažnai geriamas net nesusimąsčius. Patrauklus mielų personažų ir gražių vaizdų kupinas pasakojimas siekia ištirti pieną, kaip maistingą produktą. Ar tinka mums pienas, ar ne?

Kalbinami žymūs ir įdomūs asmenys: valdžios atstovai, pramonės ekspertai, biologas, aktyvistai, kovojantys prieš pieną, neapdirbto pieno gerbėjai ir malonus pieną mėgstantis ūkininkas. Filmo autoriai bando nušviesti temą ir mažiau išmanančius supažindinti su argumentais už ir prieš pieną. Tai įdomus, netikėtas, kartais humoru nuspalvintas pasakojimas apie populiarų produktą.


Geras rytas prasideda nuo pieno produktų. Kas gali atsitikti jų pritrūkus, pamatyk čia.

Daugiau informacijos gali rasti:
ec.europa.eu


Parengta pagal Europos komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros programos "Skanioji kompanija" informaciją
Nuotrauka parentsconnect.com