Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Narkotikai
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Counterfeit_Prescription_Drugs_1_2_1.jpgNarkotikai – cheminės medžiagos, kurios stimuliuoja, slopina arba kitaip modifikuoja (pvz., sukelia haliucinacijas) smegenų veikimą. Šių medžiagų naudojimas gali sukelti priklausomybę.
Dalis mitų apie narkotikus atsirado sąmoningai – skleidžiami platintojų. Kita dalis mitų susiformavo dėl pačio žmogaus neišmanymo. Deja, paneigti tvirtai prigijusias nuostatas yra sunku, bet įmanoma.

Mitas: Vieną kartą pavartojus tikrai nieko neatsitiks.

Faktas: Taip galvoja dažnas eksperimentuotojas, tačiau, ko gero, nė vienas neturi nusibrėžęs aiškios ribos, po kurio laiko ar po keleto kartų jau galima sakyti, kad vartojama „ilgai“. Be to, narkotikų poveikis kiekvienam žmogui skirtingas vienam nuo tam tikros dozės, pavartotos pirmą kartą, gali nieko neatsitikti, kitam ir pirmas kartas gali baigtis sutrikusiu kvėpavimu, širdies smūgiu ar koma.

Mitas: „Lengvi“ narkotikai – nepavojingi.
Faktas: Nėra „sunkių“ ir „lengvų“ narkotikų. Nuo visų rūšių narkotikų per ilgesnį ar trumpesnį laiką gali išsivystyti priklausomybė. Mirties priežastimi gali tapti tiek alkoholio ar tabako, tiek ir tariamai „lengvų“ narkotikų vartojimas.

Mitas: „Žolytė“ – nekenksminga.
Faktas: Piktnaudžiavimas kanapėmis ypač pablogina sugebėjimą mokytis ir gali išprovokuoti psichikos ligas: psichozes, šizofreniją, nerimą, asmenybės sutrikimus, depresiją, agresyvų nemotyvuotą elgesį. Įrodyta, kad marihuanos sudėtyje yra daugiau kancerogenų (vėžį sukeliančių medžiagų) negu tabake. Trys surūkytos marihuanos suktinės prilygsta dvidešimčiai cigarečių. Nuo marihuanos suktinei gaminti naudojamos įprastos cigaretės dažnai nuimamas filtras, rūkant įkvepiama daug giliau, o kvėpavimas sulaikomas ilgiau. Todėl, įtraukiant „žolytės“ dūmą, į plaučius patenka keturiskart daugiau dervos. Marihuanos poveikis gali trukti iki 3 dienų (o jos pėdsakų organizme galima aptikti net po mėnesio), todėl naivu tikėtis, kad, savaitgalį parūkęs, pirmadienį į mokyklą jau eisi „švarus“.

Mitas: Ekstazis garantuoja „non-stop“ vakarėlį ir jokių pasekmių ryte.
Faktas: „Nekaltąja piliule“ laikomas ekstazis sukelia depresiją ir asmenybės pasikeitimus, kankina troškulys ir haliucinacijos, gali sutrikti širdies ritmas, dehidraduoti ir perkaisti organizmas, atsiranda miego problemų, nerimas, išsiblaškymas.

Mitas: Daugelis jaunų žmonių Lietuvoje vartoja narkotikus.
Faktas:
Didžioji jaunimo dalis Lietuvoje apskritai niekada nevartojo narkotikų. 2008 m. duomenimis, net 78 proc. 15-34 m. Lietuvos gyventojų neturi nieko bendra su narkotikais ir gyvena bei linksminasi be jų. Atsimink ir tu, vartoti narkotikus – nenaudinga!

Mitas: Paaugliai per jauni, kad jiems išsivystytų priklausomybė nuo narkotikų.
Faktas:
Priklausomas nuo narkotikų gali tapti bet kokio amžiaus žmogus, netgi įsčiose esantis vaisius, jei motina vartoja narkotikus.

Mitas: „Legalus apsvaigimas“ nekenkia sveikatai.
Faktas:
Kai kurie pardavėjai tiesiog manipuliuoja žmonių patiklumu ir ne visada prekiauja saugiais produktais. Dažnai jie klaidingai pateikia informaciją apie pardavinėjamų medžiagų paskirtį, kurių sudėtyje gali būti medžiagų, sukeliančių psichoaktyvų poveikį, o kartu ir rimtą grėsmę žmogaus sveikatai. Geriau nebandyk šių medžiagų!

ĮDOMYBĖS
Pabūk mokslininku ir ištirk peliukus. Utos universiteto genetinių tyrimų mokslų centro žaidimą rasi čia.Daugiau informacijos gali rasti:
www.benarkotiku.lt
www.narkomanija.lt


Paruošta pagal Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento informaciją
Paveikslas catalyst.phrma.org