Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Greitas maistas
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Fast_food_obesity_big1_1.jpgGreitas maistas – apima visus patiekalus, kuriuos pagaminti ar patiekti galima per trumpą laiką. Dažniausiai toks maistas yra parduodamas restoranuose, parduotuvėse, kioskuose. Tokių patiekalų kokybė yra prastesnė nei įprasto maisto.
Netaisyklinga mityba blogina mokinių fizinę, psichinę ir socialinę savijautą, mažina pasitikėjimą savo sugebėjimais ir kūno išvaizda. Daugelis tyrimų rodo ryšį tarp blogos vaikų mitybos ir blogesnio mokymosi, blogo elgesio ir nesutarimų su mokytojais. Tokie vaikai greitai pavargsta, jaučiasi mieguisti, irzlūs, jiems sunkiau susikaupti. Greitas maistas stokoja vitaminų bei antioksidantų, užtat gali pasiūlyti tikrai įspūdingą kiekį kalorijų bei priedų, kurie yra kenksmingi žmogaus organizmui. Dažnai maitinantis greitu maistu vaikai skundžiasi skrandžio, galvos skausmais, kitais virškinimo sutrikimais. Mokslininkai įrodė, jog vaikai, kurie dažnai valgo greitą maistą, yra kur kas dažniau linkę susirgti alergine astma nei tie, kurie vartoja daug vaisių.

Nacionalinės sveikatos tarybos metiniame pranešime 2008 m. buvo rašoma, jog vis dažniau sveikus produktus paauglių mitybos racione išstumia riebūs arba daug cukraus turintys produktai. Taupydami laiką ir nesuvokdami nesveikos mitybos pasekmių sveikatai, jie vis dažniau renkasi greitai pagaminamą maistą, daug riebalų ir druskos turinčius užkandžius, geria gėrimus su dirbtiniais saldikliais. Tyrimais įrodyta, jog netinkami mitybos įpročiai lemia spartų antsvorio plitimą JAV ir Europos šalyse, neaplenkiant ir Lietuvos.

JAV atliktas moksleivių pažangumo ir mitybos įpročių tyrimas atskleidė, kad greitasis maistas susijęs su prastesniais mokymosi rezultatais.


220px_Super_Size_Me_Poster.jpgRekomenduojame pažiūrėti Morgan Spurlock dokumentinį filmą "Super Size Me" (Super didelis aš).

Nepriklausomo kino festivalyje "Sundance" už geriausią režisūrą apdovanotas ir "Oscarui" už geriausią dokumentinį filmą pristatytas kūrinys jau pakeitė daugelio žmonių gyvenimo būdą.

Po pirmųjų filmo seansų "McDonalds" kompanijoje kilo panika. Šio tinklo atstovai pradėjo grasinti televizijoms, radijo stotims ir laikraščiams žadėdami nebesireklamuoti, jeigu bus rodomi reportažai, kalbama ir rašoma apie Morgano Spurlocko kūrinį. O San Sebastjano kino festivalyje "McDonalds" puolimas atsisuko prieš juos pačius,- visi bilietai į seansus buvo išpirkti akimirksniu.

Režisierius ir aktorius pasiryžo 30 parų laikytis "McDonalds" "dietos", t.y. tris kartus per dieną valgyti vien tik šio tinklo patiekalus ir rinktis didžiausias porcijas. Viso eksperimento metu drąsuolio sveikatą tikrino įvairių sričių medicinos specialistai, kurie pateikė nemažai svarių argumentų prieš "McDonalds" produkciją…
Paveikslas www.newspakistan.pk