Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Su dviračiu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

dviratis_2.jpgATSIMINK, jog važiuoti keliais dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų, o išklausiusiems atitinkamą mokymo kursą ir turintiems mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas.

Dviračio vairuotojui leidžiama važiuoti keliu tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu dviračiu. Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas, iš abiejų šonų oranžiniai šviesos atšvaitai arba kiti šviesą atspindintys elementai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas, o dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais – geltonos, oranžinės ar raudonos spalvos liemenė arba kitas viršutinės kūno dalies (nuo kaklo iki juosmens) drabužis su iš visų pusių kitiems eismo dalyviams matomais šviesą atspindinčiais elementais.

Dviračio vairuotojas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę ar būti prie drabužių kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisisegęs šviesą atspindinčius elementus arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Dviračio vairuotojai (keleiviai) iki 18 metų, važiuodami (vežami) keliu, privalo būti užsidėję ir užsisegę šalmą. Vyresniems kaip 18 metų asmenims, dviračiu važiuojantiems keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus šalmą.

Šalmas atliks savo funkciją tik tada, kai jis bus teisingai pasirinktas ir atitinkamai sureguliuotas. Šalmai negali 100 proc. apsaugoti nuo traumų. Net, esant labai mažam greičiui, avarijos metu gali būti sunkių sužeidimų arba mirties atvejų. Kiekvienas šalmas, patekęs į avarinę situaciją, turi būti išmetamas ir sunaikinamas, net jei žala negali būti išoriškai matoma.

DĖVĖKITE ŠALMĄ TEISINGAI:
  • Visada dėvėkite šalmą horizontaliai, kad jis apsaugotų kaktą. Niekada neatloškite jo atgal, ar neužmaukšlinkite jo per daug į priekį.
  • Sureguliuokite dirželius. Priekinis ir galinis dirželis turi gulėt tolygiai, nedengiant ausies.
  • Apatiniai dirželiai turi būti visada tampriai užsegti , kitaip šalmo dėvėjimas praranda prasmę. Dirželis turi būti ant gerklės, bet ne ant smakro.
  • Patikrinkite kaip užsidėjote. Paimkite šalmą abejomis rankomis ir patampykite į kairę ir į dešinę. Jei šalmas uždėtas teisingai, oda, esanti ant kaktos, judės kartu su šalmu. Paimkite šalmą abiem rankomis ir pabandykite nusiimti jį, stumiant į priekį ar atgal. Pabandykite tai padaryti stipriai. Tai svarbu. Jei sugebėsite šalmą nustumti į priekį, kad uždengtų akis, ar atgal, kad visiškai apnuogintu kaktą, reiškia dirželiai per laisvi.
  •  Jei esate patenkinti ir manote, kad šalmas uždėtas puikiai, pamėginkite pavažiuoti. Atkreipkite dėmesį ar nekinta šalmo padėtis, esant vibracijai.

Dėmesio! Jei negalite susireguliuoti šalmo kaip aprašyta instrukcijoje ir važiavimo metu šalmas laikosi nestabiliai - NENAUDOKITE ŠIO ŠALMO.

kaip_nesioti_salma_1.JPGhow_to_fit_a_bicycle_helmet.jpeg_1.png


Jeigu eismas intensyvus ir reikia pasukti į kairę, apsisukti ar pervažiuoti į kitą kelio pusę, dviračio vairuotojas turi nulipti ir kirsti važiuojamąją dalį vesdamas dviratį, nesudarydamas kliūties kitoms transporto priemonėms.

Dviračių juosta dviračio vairuotojas privalo važiuoti kuo arčiau tako (jiems skirtos tako dalies) dešiniojo krašto. Dviračio vairuotojui dviračio juosta leidžiama važiuoti tik ta pačia kryptimi, kuria vyksta kitų transporto priemonių eismas gretima eismo juosta.
Jeigu pėsčiųjų ir dviračių eismui skirtame take ar šaligatvyje važiuojamosios dalies ženklinimo linijomis (baltu dviračio simboliu) yra paženklinta dviračių eismui skirta tako (šaligatvio) dalis, dviračio vairuotojas privalo važiuoti tik ja ir kuo arčiau jos dešiniojo krašto. Dviračių vairuotojai privalo nekelti pavojaus pėstiesiems.

DVIRAČIŲ VAIRUOTOJAMS DRAUDŽIAMA
1. Važiuoti važiuojamąja dalimi, jeigu įrengti dviračių takai.
2. Važiuoti automagistralėmis ir greitkeliais.
3. Važiuoti nelaikant vairo bent viena ranka.
4. Vežti keleivius, jeigu nėra įrengtų specialių sėdėjimo vietų.
5. Vežti, vilkti ar stumti krovinius, kurie trukdo vairuoti arba kelia pavojų kitiems eismo dalyviams.
6. Būti velkamiems kitų transporto priemonių.
7. Važiuoti įsikibus į kitas transporto priemones.
8. Vilkti kitas transporto priemones, išskyrus tam skirtas priekabas.
9. Važiuoti pėsčiųjų perėjomis.

Taisyklėse nustatyti reikalavimai dviračių vairuotojams taip pat privalomi motorinių dviračių vairuotojams.


Apie šalmo naudą tau primins saugumo ambasadorius Grover'is. Pamatyk.
Pagrindinės važiavimo dviračiu taisyklės.