Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Saldūs ir gazuoti gėrimai
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

sald__s_g__rimai_vsb.jpgŠiuose gėrimuose yra dideli dažančių medžiagų, rūgščių, saldiklių, konservantų ir kitų kenksmingų medžiagų kiekiai. Koloje, fantoje ir kituose limonaduose gausu kalorijų, nes juose daug cukraus ir jo pakaitalų. Todėl daugeliu atveju jie yra vaikų nutukimo ir net cukrinio diabeto priežastis. Kai kurių mokslininkų nuomone, cukraus pakaitalai gali sukelti vaiko hiperaktyvumą ir neigiamai veikti protinę raidą. Stomatologai įspėja, kad šiuose gėrimuose esantys cukrus ir rūgštys ardo dantų emalį ir skatina karieso vystymąsi, todėl vaikų dantys genda jau taip anksti vaikystėje. Gazuoti gėrimai kenkia virškinimui, gali pažeisti skrandį, todėl daug gazuotų gėrimų geriantys vaikai neretai skundžiasi skrandžio ir pilvo skausmais. Saldinti gaivieji gėrimai taip pat prisideda prie kūno svorio augimo. Šiuose gėrimuose vitaminu nei su žiburiu nerasite, tai – tik tuščios kalorijos. Dirbtiniais saldikliai gardinti gaivieji gėrimai išties kenksmingi sveikatai. Bene visi savo sudėtyje turi kukurūzų sirupo – pigaus cukraus pakaitalo, kuris gali pažeisti kepenis. Gaivieji gėrimai JAV pripažinti vieni iš pagrindinių faktorių, įtakojančių nutukimą šalyje.

Ypač kenksmingas vaiko sveikatai greito maisto ir šaltos kolos derinys. Esant žemai temperatūrai, riebalai sustingsta ir skrandis negali susidoroti su ir taip sunkiai virškinamu maistu.

Marijampolės Petro Armino pagrindinės mokyklos 2 klasės mokiniai kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste atliko bandymą. Visą mėnesį, skirtingose stiklinėse su kola, sultimis ir vandeniu laikė pieninius vaikų dantukus. Bandymo metu paaiškėjo, jog labiausiai dantuką pažeidė kola - jis parudavo ir pradėjo trupėti, sulys taip pat pažeidė dantį, nes jose buvo daug cukraus bei rūgščių. Vienintelis dantukas, buvęs paprastame vandenyje iš čiaupo, liko nepakitęs. Žinoma realybėje dantims nepakenkiama taip greitai, kaip eksperimento metu – burnoje esančios seilės padeda saugoti dantų apsauginį sluoksnį, bet peršasi išvada, jog vis dėl to dantims sveikiausia gerti vandenį ir pieną.

image0011.jpg
Štai kiek cukraus kubelių yra skirtingos talpos "Coca Cola" gėrimų buteliuose.Paveikslas www.blackyouthproject.com