Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Su gyvūnais
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

1394528_best_friends.jpgPrieš įsigydami naminį gyvūną – katę, šunį ar papūgą, – pasistenkite kuo daugiau apie jį sužinoti, pasitarkite su pažįstamais. Jūsų pasirinkimą gali nulemti keletas labai svarbių veiksnių. Ir tarp jų ne tik jūsų norai ir galimybės, bet ir tokio rimto žingsnio suvokimas. Juk yra tokių paukščių ir gyvūnų, kuriems ne vieta namuose su vaiku. O kai kurių veislių katės ir šunys yra linkę į agresiją ir sunkiai prijaukinami.
Per metus dideliame mieste registruojama dešimtys tūkstančių gyvūnų įkandimų. Ar tai ne pagrindas nerimauti? Kiekvienam gyvūnui būdinga savita elgsena, psichologija. Pabandę tai suprasti ir išmokę saugiai elgtis su gyvūnais, praplėsite savo pasaulio pažinimą ir apsisaugosite nuo daugelio bėdų.

Ką daryti įkandus šuniui?
Jei šuns įkandimas yra gilus, gausiai kraujuoja, reikėtų užspausti kraujuojančią vietą ir kviesti medikus. Jei įkandimas nėra gilus, žaizdą rekomenduojama gerai išplauti, esant galimybei dezinfekuoti žaizdų dezinfekcijai tinkamomis priemonėmis. Visais atvejais būtina kreiptis į medikus. Pasakykite jiems, ar įkando pažįstamas šuo, ar svetimas ir, jei žinote, ar šuo buvo skiepytas nuo infekcinių ligų. Gyvūnų įkandimai gyja ilgai, gali likti randų, kilti infekcijų. Pasiutligė yra pavojingiausia virusinė infekcinė liga, kuria galima susirgti po įkandimo. Taip pat yra rizika užsikrėsti stablige, nes žaizdos dažniausia būna užterštos.


ATMINKITE, jog kiekviename mieste galioja gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklės, kurių nesilaikantys yra baudžiami.


Lietuvos kinologų draugija kartu su Všį "Trečias skambutis" sukūrė švietėjiškų filmų ciklą "Septynios pamokos" arba "Kaip saugiai bendrauti su gyvūnais". Šiuos filmus gali rasti čia.
Filmas supažindina su šunų instinktais, aiškina jų elgseną ir skatina humanišką žmonių elgesį. Ragina nepamiršti gyvūnų gerovės, atsakingai rūpintis savo augintiniais. Primena, kad gyvūnai taip pat kaip mes jaučia skausmą, nusipelno pagarbos ir meilės.

Taip pat siūlome Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento sukurtą filmuką "Saugus elgesys su gyvūnais".


Paveikslas blog.adoptapet.com