Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Plaukų šalinimas
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

hair_removal_450x299.jpgYra įvairūs plaukų šalinimo būdai:

Šviesinimas
Šviesinimas visai nėra plaukų šalinimo būdas, bet tai yra būdas kuriuo galima plaukus padaryti mažiau pastebimais. Tai yra naudinga kai plaukai yra ploni, tačiau pakankamai tamsūs ir dėl to krenta į akis, tokiose vietose kaip rankos, veidas ar kaklas. Šviesinimas atliekamas užtepus cheminius dažus ant norimos vietos, o dažai suardo plauko pigmentą.

Skutimas
Skutimas yra pats laikiniausias plaukų šalinimo metodas, mat plaukai yra nupjaunami palei odos paviršių. Skutimas nepraplečia plauko angos, nepatamsina plauko ar nestabdo jo augimo. Tačiau taip pašalintas plaukas yra labiau pastebimas augimo metu, nes jis turi aštrią galūnę, kai tuo tarpu kitais būdais pašalinto ar iš vis nešalinto plauko viršūnė nėra aštri.

Pešimas
Fiziškas plauko pešimas iš folikulo yra įprastas ir nebrangus plaukų šalinimo būdas. Šis depiliacijos metodas nekeičia plauko spalvos, tekstūros ar tankumo. Plaukui reikia daugiau laiko užaugti, nes jis turi pasiekti odos paviršių kol jis bus pastebimas. Kadangi plaukai auga skirtingais tempais, vieni augs ilgiau už kitus kol bus pastebimi.

Rovimas
Plauko rovimas yra tas pats kaip ir pešimas, taigi tai yra depiliacija. Rovimui labai populiaru naudoti pincetą, tačiau didesniam plotui nupešti tokiu būdu gali užimti tikrai daugybe laiko. Plaukui tereikia priaugti iki tokio ilgio, kad jį būtų galima užčiuopti pincetu.

Depiliacija vašku
Depiliacija vašku yra efektyvus būdas šalinti didelius odos plotus nuo plaukų. Šalinant plaukus šiuo metodu reikia pasišildyti norimo vaško ir plauko augimo kryptimi juo lengvai pasidengti oda. Plaukas įsilieja į vašką, o kai vaškas atšąla greitu judesiu yra plešiamas palei odos paviršių į priešingą pusę nei plauko augimo kryptis, taip išraudamas plaukus iš folikulų. Yra šalto ir karšto vaško skirto depiliavimui. Reikia įgūdžio norint pasiekti gerų depiliavimo rezultatų, taip pat būtina laikytis saugumo nurodymų, kad dirbant su karštu vašku nenusidegintumėt odos.

Depiliacija cukrumi (depiliacija su cukraus pasta)
Depiliacija su cukrumi yra panašaus veikimo kaip ir depiliacija su vašku. Storas cukraus pastos sluoksnis panašus į karamelę yra ištepamas ant odos plauko augimo kryptimi. Plaukai sukimba su karamele. Popierinė ar medvilninė juostelė užklijuojama ant pastos ir ji greitu judesiu plėšiama į priešingą pusę nei plauko augimo kryptis, taip išraudama plaukus iš folikulų. Privalumas depiliuojant su cukrumi yra tas, kad lengviau nuvaloma - šią medžiagą paprasčiausiai galima nuplauti.

Plaukų šalinimas depiliaciniais kremais
Depiliacinės priemonės dažniausiai būna kremo, putų ar pudros pavidalo. Sudėtyje yra thioglycolic rūgšties maišytos su sodos ar kalcio hidroksidu. Šis mišinys yra skirtas suardyti plauko struktūrą. Dažniausia reakcija yra odos niežulys, deginimas. Jis atsiranda nes chemikalai ištirpdo ir dalį odos ląstelių.
Depiliacinė priemonė yra užtepama ar purškiama ant odos ir paliekama nuo 3 iki 15 minučių. Per šį laikotarpį chemikalai ištirpdo plauką ir paverčia jį į želatinos masę, kuri nusivalo ir nusiplauna po nustatyto laiko. Cheminę medžiagą pirma būtina patikrinti ant mažo odos plotelio ir tą plotelį patikrinti po 48 valandų dėl galimos reakcijos.

Elektrolizė
Elektrolizė tai procesas, kai plonytė adata yra duriama į plauko folikulą ir paleidžiamas elektrinis impulsas. ši procedūra praktiškai sudegina plauko folikulą ir teoriškai folikulas nebegali daugiau išauginti plauko. Kiekvienas plauko folikulas yra naikinamas atskirai ir kartais prireikia kelių procedūrų, kad plauko folikulas suirtų. Elektrolizė yra ilgalaikis plaukų šalinimo būdas, tačiau turi kelis neigiamus aspektus. Pirma, nėra tikslinio standartizuoto ir profesionalaus paruošimo elektrolizės specialistams, nors specialus paruošimas yra būtinas norint dirbti elektrolizės aparatu. Taigi, jei specialistas yra negabus, nėra būdų jį priversti atsakyti už nekokybiškai atliktą darbą ir vis nenykstančius plaukus. Antra, šis metodas riekalauja daug laiko, mat procedūrą reikia kartoti kas 12-18 mėnesių.

Plaukų šalinimas lazeriais
Lazerio procedūros paskutiniu metu labai išpopuliarėjo. Plaukų šalinimui su lazeriu yra naudojama pakankamai paprasta lazerio technologija, bet ne visiems ji yra pastovi ir patikima. Lazeris veikia skleisdamas spindulį įvairiomis bangomis, skirtingo spindulio ilgio, skirtingos energijos ir įvairaus pulso dažnio. Spindulio ilgis naudojamas pagal odos tipą. Spindulys taip pat paveikia venas, melaniną ir vandenį.  Logiška, kad lazeris geriausiai veikia šviesaus gymio žmones su tamsiais plaukais. Tačiau lazerio procedūros yra kartotinės. Mat prireikia kelių pakartotinių procedūrų suardyti plauko folikulą. Lazeris neapsaugo odos nuo naujų folikulų susidarymo ir plaukų ataugimo.

Kokiu būdu šalinti nepageidaujamus plaukus, priklauso nuo įvairių aplinkybių. Belieka palinkėti išsirinkti tą epiliacijos būdą, kuris yra tinkamiausias būtent jums. Atminkite, jog bikinio depiliacija didina uždegimo riziką, nes intymios vietos plaukeliai atlieka svarbią funkciją: saugo normalią makšties mikroflorą ir odą nuo trinties bei iš išorės patenkančių mikroorganizmų. Tiems, kurie depiliuojasi dėl estetinių sumetimų, gydytojai pataria intymių vietų plaukelius ne skusti, o tik pakirpti. Gamtos viskas sukurta taip, kad nieko nėra nereikalingo.Daugiau informacijos gali rasti:
www.depiliacija.euPaveikslas www.skincareto.com