Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
ES fondų investicijų programos projektas ,,Sveikos gyvensenos skatinimas Kalvarijos, Kazlų Rūdos ir Marijampolės savivaldybėse
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

ESFIVP_I_1.jpg
pav._16_1.jpg

logo_2.jpg

PROJEKTO ĮGYVENDINIMAS

IŠ EUROPOS SĄJUNGOS STRUKTŪRINIŲ FONDŲ BENDRAI FINANSUOJAMAS PROJEKTAS
Nr. 08.4.2-ESFA-R630-41-0003

„SVEIKOS GYVENSENOS SKATINIMAS KALVARIJOS, KAZLŲ RŪDOS IR MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖSEˮ

Tyrimai rodo, kad sąmoningi, išsilavinę, empatiški, mokantys bendrauti žmonės gyvena ilgiau. Iš visų Europos Sąjungos šalių lietuviai, pagal gyvenimo trukmę, atsiduria prie trumpiausiai gyvenančių. Didelį mūsų šalies gyventojų sergamumą ir mirtingumą lemia sąmoningo rūpinimosi savo sveikata stoka, kuri, kaip teigia specialistai, byloja apie žemą sveikatos raštingumą. Reikia pažymėti, kad sveikatos raštingumo terminas suprantamas kaip gebėjimas ieškoti ir suprasti įvairiais informacijos šaltiniais perduodamą informaciją apie sveikatą.
Kita svarbi, vis dar mūsų šalyje egzistuojanti problema, yra sveikatos netolygumai. Sveikatos netolygumus dažniausiai lemia laisvas paties asmens pasirinkimas (pavyzdžiui, gyvensena, rizikinga elgsena). Tačiau, svarbu pabrėžti tai, kad Lietuvoje šie netolygumai yra ypač ryškūs tarp žmonių, gyvenančių didžiųjų miestų savivaldybėse ir tarp tų, kurie gyvena rajonų savivaldybėse, tarp stabilias aukštas pajamas turinčių gyventojų ir tarp tų, kurių pajamos yra nereguliarios ir mažos. Lietuvos statistikos departamento 2011 m. duomenimis, kaimo gyventojų mirtingumas buvo 1,2 karto didesnis nei miesto, o vidutinė gyvenimo trukmė – 2,5 m. trumpesnė nei miesto gyventojų. Blogesnę kaimo gyventojų padėtį rodo ir mirtingumo nuo kraujotakos sistemos ligų rodikliai – mieste šie rodikliai mažesni, o kaime (rajonuose) – beveik dvigubai didesni (2012 m. miestuose nuo kraujotakos sistemos ligų mirė 8 283 žmonės, rajonuose – 14 887 (Higienos institutas, 2012). Taip pat, kintant demografinei šalies padėčiai, kyla vis daugiau iššūkių, mažinant neįgaliųjų ir vyresnio amžiaus asmenų socialinę atskirtį, gerinant jų sveikos gyvensenos įgūdžius.

Siekiant mažinti sveikatos netolygumus ir didinti mūsų šalies gyventojų sveikatos raštingumą, 2018 m. Marijampolės, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybėse pradėtas įgyvendinti projektas „Sveikos gyvensenos skatinimas Kalvarijos, Kazlų Rūdos ir Marijampolės savivaldybėseˮ. Įgyvendinus šį, iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir savivaldybių lėšų finansuojamą, projektą bus padidintas tikslinių grupių asmenų sveikatos raštingumas, t. y. jie įgis daugiau sveikos gyvensenos žinių bei įgūdžių, gebės juos taikyti praktiškai. Tai padės mažinti ne tik gyventojų sergamumą, bet ilgalaikėje perspektyvoje – ir pirmalaikį mirtingumą.

Projekto tikslinės grupės Marijampolės savivaldybėje:
• neįgalieji, asmenys, kuriems pagal Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymą yra nustatytas neįgalumo lygis arba 55 procentų ir mažesnis darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis, ir jų šeimos nariai;
• vaikai, t. y. asmenys, neturintys 18-os metų;
• vyresnio amžiaus asmenys, kaip apibrėžta Sveiko senėjimo užtikrinimo Lietuvoje veiksmų plano 1 punkte.

Kalvarijos savivaldybėje:
• vaikai, t. y. asmenys, neturintys 18-os metų;
• vyresnio amžiaus asmenys, kaip apibrėžta Sveiko senėjimo užtikrinimo Lietuvoje veiksmų plano 1 punkte;
• savivaldybės, kaip tikslinės teritorijos, gyventojai pagal Sergamumo ir pirmalaikio mirtingumo nuo kraujotakos sistemos ligų mažinimo krypties aprašo bei Sergamumo ir pirmalaikio mirtingumo nuo galvos smegenų kraujotakos ligų mažinimo krypties aprašo nuostatas.

Kazlų Rūdos savivaldybėje:
• vaikai, t. y. asmenys, neturintys 18-os metų;
• vyresnio amžiaus asmenys, kaip apibrėžta Sveiko senėjimo užtikrinimo Lietuvoje veiksmų plano 1 punkte;
• savivaldybės, kaip tikslinės teritorijos, gyventojai pagal Sergamumo ir pirmalaikio mirtingumo nuo kraujotakos sistemos ligų mažinimo krypties aprašo ir Nacionalinės vėžio profilaktikos ir kontrolės programos, ir (arba) Nacionalinės vėžio profilaktikos ir kontrolės programos įgyvendinimo priemonių plano nuostatas.

Projekto metu, numatoma organizuoti teorinius-praktinius mokymus sveikos mitybos temomis, sveikatingumo mokymus vaikams, sveikatingumo stovyklas vyresnio amžiaus asmenims, paskaitas psichikos sveikatos, onkologinių susirgimų prevencijos ir sveikos gyvensenos temomis, dailės terapijos užsiėmimus neįgaliesiems bei jų artimiesiems ir kt. veiklas. 

straipsnis.jpg
Pav. Straipsnis laikraštyje apie vasaros sveikatingumo stovyklą vyresnio amžiaus asmenims