Naujiena

Darželyje vaikai turi jaustis saugiai

Darželiuose vaikai praleidžia didelę dienos dalį, todėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento specialistai primena svarbiausius sveikatos saugos reikalavimus, į kuriuos turi atkreipti dėmesį ir ikimokyklinio ugdymo įstaigoje savo atžalas paliekantys tėveliai, ir darželio darbuotojai.


Veiklai būtinas leidimas-higienos pasas

Darželiai gali vykdyti priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo veiklą tik turint leidimą-higienos pasą.

Darželio teritorija – aptverta

Darželio teritorija turi būti aptverta ne žemesne kaip 1,5 m aukščio tvora, joje esanti žolė – nušienauta. Teritorijoje taip pat turi būti sudaryta galimybė apsaugoti vaikus nuo tiesioginių saulės spindulių stacionariais ar kilnojamaisiais įrenginiais (pavėsinėmis, skėčiais ir pan.) arba šešėlį sudarančiais želdiniais. Dažnai žiemos metu tėveliai vaikus pasiima iš darželio jau sutemus, tad tamsiuoju paros metu įėjimas į pastatą, kuriame vykdoma ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programa, turi būti apšviestas.

Žaidimų aikštelė – saugi

 Žaidimų aikštelėse esantys įrenginiai turi būti patikimai pritvirtinti, išdėstyti saugiu atstumu, atitinkantys vaikų amžių ir ūgį, ugdymo poreikius, nesusidėvėję, nesulūžę.  

Kiek grupėje turi būti vaikų ir darbuotojų?

Atkreipkite dėmesį, kiek vaiko grupėje yra vaikų. Pavyzdžiui, jei vaikas lanko grupę, kurioje ugdomi vaikai nuo 2 iki 3 metų amžiaus, šioje grupėje turi būti ugdoma ne daugiau kaip 15 vaikų.

Siekiant maksimalios ugdymo kokybės bei vaikų saugumo užtikrinimo, vienu metu grupėje, kurioje ugdomi 1 metų amžiaus ar vyresni vaikai, turi dirbti ne mažiau kaip 2 darbuotojai, iš jų – ne mažiau kaip 1 pedagogas (ikimokyklinio ugdymo auklėtojas ar priešmokyklinio ugdymo pedagogas).

Ugdymo patalpos – saugios

Elektros lizdai vaikams prieinamose vietose turi būti uždengti specialiomis apsaugos priemonėmis, aštrias briaunas turintys šildymo prietaisai turi būti apsaugoti nuimamomis grotelėmis ar kitokiomis priemonėmis, uždengiančiomis aštrias briaunas, grindų aukščio pokyčiai turi būti pažymėti įspėjamaisiais ženklais arba kontrastinga spalva, ji turi būti neslidi, lygi (nekelti kritimo rizikos užkliuvus).

Vaikų ūgį atitinkantys baldai

Siekiant užtikrinti taisyklingą laikyseną, kėdės ir stalai vaikams turi būti pritaikyti pagal jų ūgį. Taip pat yra nustatyti reikalavimai vaikų poilsiui skirtiems baldams: kiekvienam grupėje pietų miegą miegančiam vaikui turi būti skirta lova kietu pagrindu arba čiužinys, kurio aukštis turi būti ne mažesnis kaip 7 cm. Kietas lovos pagrindas padeda užtikrinti taisyklingą stuburo padėtį vaikui miegant.

Tinkama patalpų ir įrenginių priežiūra

Darželio patalpos ir jose esantys įrenginiai bei inventorius turi būti švarūs (jie turi būti tvarkomi, valomi kiekvieną dieną drėgnu būdu ir pagal poreikį). Santechniniai įrenginiai tokie kaip unitazai, praustuvės taip pat turi būti visada švarūs bei techniškai tvarkingi. Siekiant išvengti apsinuodijimo rizikos, valymo ir dezinfekcijos priemonės turėtų būti laikomos vaikams neprieinamoje vietoje. Ant patalpų sienų, lubų neturi būti matomų pelėsių.

 

Kontaktai žiniasklaidai

Rūta Maceinaitė

Tel. 8 5 264 9652

El. p. ruta.maceinaite@nvsc.lt


Paskutinį kartą redaguota: 2019-09-18 13:12