Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2013.02.13
Pavadinimas „Pelkių velniai“ marijampoliečių jau nebegąsdina

balsupiu_aikste_011.jpgKol dar žiemos oras lepina nedideliu šaltuku, tūlas pilietis turėtų sukrusti išnaudoti visas žiemos teikiamas galimybes sveikai praleisti laiką gryname ore! Juk vasarą – jau vasaros malonumai.
Tikriausia daugelis kraštiečių, nenumojančių ranka į savo sveikatą, neseniai buvo maloniai nustebinti – visai netoli Marijampolės, Balsupių gyvenvietėje, lankytojams vartus atvėrė ledo čiuožykla. Ir gana garsiai nuskambėjo „Pelkių velnių“ vardas. Tai – ledo rutulio klubo pavadinimas. Šio klubo nariai savo rankomis arimus pavertė šaunia ledo čiuožykla. ES finansinės paramos lėšos buvo naudojamos tik medžiagoms ir įvairiai įrangai, o visas darbas – tai tų pačių, jau minėtų „Pelkių velnių“, entuziastų triūsas. Kaip jie patys sako, „tai jų keliais numintas ir prakaitu aplietas laukas“.
Po sunkių darbų šiandien smagu susirinkti jau poilsiui. Ir ne tik klubo nariams – kiekvienas norintis gali šokti į pačiūžas ir skrieti su vėjeliu naujosios čiuožyklos ledu. Kas šiaip pasičiuožinėti, kas ledo rutulį sulošti. Apšviesta ledo arena, skambanti muzika, linksmi žmonės – visa tai jums garantuota Balsupiuose (žinoma, viešiesiems čiuožimams vakare, kuomet reikalingas apšvietimas, yra skirtas tam tikras laikas – apie tai plačiau Facebook puslapyje „Ledo riedulio klubas „Pelkių velniai“).
Juk toks pasičiuožinėjimas – tai tikrų tikriausias fizinis aktyvumas ir dar gryname ore! O juk judėjimas nuo jaunumės sumažina daugybės sveikatos sutrikimų riziką, gali sumažinti net ir sveikatos sutrikimų sukeltą negalią bei skausmą. Daugumos ligų (širdies kraujagyslių ligų, osteoartrito, osteoporozės, aukšto kraujospūdžio ir kt.) galima būtų išvengti, jei žmonės būtų pakankamai fiziškai aktyvūs. Rekomenduojama, kad fizinei veiklai būtų skiriama po 30 minučių kasdien, 5 dienas per savaitę.
Bet kokia sveikatos atžvilgiu saugi fizinė veikla – tai dovana sau ir kitiems (kitiems ta prasme, kad kažkam nereikės rūpintis jumis, nes jūs galbūt išvengėte kažkokios ligos). Rinkitės tai, kas kiekvienam „arčiausia dūšios“. O šiandien džiaugdamiesi, kad Marijampolės savivaldybėje būti fiziškai aktyviems sukurta dar viena puiki galimybė – ledo čiuožykla, Visuomenės sveikatos biuras ir ledo rutulio klubas „Pelkių velniai“ ragina pasinaudoti šia galimybe. Beje, vasario 16-jąją – jei leis oro sąlygos, oficialus čiuožyklos atidarymas.
Na o jei kas ir nesuspėsite į šį „žiemos traukinį“, didžiai nenusiminkite – „Pelkių velnių“ projektas apgalvotas iki galo – vasarą čia žaliuos daili veja. Ir vėl bus visi laukiami, tik vietoj pačiūžų jau lengvesnį apavą užsidėję (o ir be jo tikriausia būtų smagu palakstyti – savo pačių pėdomis žemę pajusti).
Būkime sveiki!

Lina Laukaitienė
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras

P1030081.jpg P1030076.jpg


Atgal