Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2013.02.28
Į „Sveikuolių savaitę“ - visa mokyklos bendruomenė

sveikiausi_pusry__iai_10_kl._1.JPGMarijampolės savivaldybės Želsvos pagrindinė mokykla įsijungdama į Marijampolės savivaldybėje organizuojamą akciją „Vasaris – sveikatingumo mėnuo“ vasario 4-8 dienomis organizavo „Sveikuolių savaitę“. Savaitės tikslas - ugdyti tinkamą mokinių požiūrį į sveikatą, sveiką gyvenseną bei skatinti jų fizinį aktyvumą.

„Sveikuolių savaitės“ renginiai prasidėjo akcija „Diena be traškučių ir limonado“ bei Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Nijolės Stravinskienės paskaita “Sveikas maistas - kūnui vaistas“. Antrąją savaitės dieną - estafečių dieną „Judėk ir būsi sveikas“ buvo organizuotos varžybos, kuriose dalyvavo mokinių ir mokytojų komandos. Trečiadienį pavadinome sveikų pusryčių diena - „Ką valgo sveikuoliai?“. 5-10 klasių mokiniai išradingai ir kūrybiškai pristatė sveikų pusryčių patiekalus, jų receptus, vaistažolių arbatas bei sultis. Ketvirtadienį dėmesį skyrėme kovai su žalingais įpročiais. 8 klasės mokiniai surengė akciją sveikatos kioskelyje „Atsispirk žalingiems įpročiams“, kuriame visi norintieji cigaretes ar energetinį gėrimą galėjo iškeisti į obuolį, riešutą ar sulčių stiklinę. Penktadienį, sveikuolių savaitės uždarymo dieną, visos klasės susirinko aptarti veiklų, pasidžiaugti rezultatais. Bendrą darbą vainikavo ir bendras mokinių šokis, kurio kasdien aktyviai buvo mokomasi pertraukų metu.

Kiekvieną „Sveikuolių savaitės“ dieną mokiniams buvo sudaryta galimybė ne tik aktyviai judėti, bet ir klausytis paskaitėlių bibliotekoje apie sveiką gyvenseną, rūkymo žalą, badavimo sukeltas ligas. Mokiniai piešė plakatus akcijoms apie sveiką mitybą, judėjimo naudą, traškučių žalą, visiems buvo dalijami informaciniai lankstinukai.

„Sveikuolių savaitės“ akcijų sumanytojai ir organizatoriai - mokinių tarybos nariai- apdovanoti įvairiais prizais. 5-10 klasių mokiniams įteikti padėkos raštai už gražiausius plakatus, sveikiausių pusryčių receptus, sportiškumą ir aktyvumą.

Džiugu, kad į „Sveikuolių savaitės“ veiklas aktyviai įsijungė ir mokytojai. Jie ne tik rengė vaisių pertraukas, dalijosi sveikų pusryčių receptais, sportavo, bet dalyvavo šiaurietiško ėjimo užsiėmime, kurį vedė Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistas Mantas Čėsna.

Jeigu sveikai maitinsimės, judėsime ir atsisakysime žalingų įpročių, būsime sveikesni ir gyvensime ilgiau. Tai skelbė ir „Sveikuolių savaitės“ šūkis - „Mūsų sveikata-mūsų rankose!“.Parengė
Marijampolės sav. Želsvos pagrindinės mokyklos
direktoriaus pavaduotoja ugdymui
A. Kulbokienė


Atgal