Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2013.03.22
Vandens dienos minėjimas

Nuotrauka0978_1.jpgVanduo mums atrodo pats paprasčiausias dalykas. Juo mėgaujamės, taškomės, geriame, gaminame valgį, prausiamės, skalbiame ir pan. Bet ar kada susimąstome, jog vanduo –būtina medžiaga gyvybės egzistavimui. Yra nustatyta, kad vanduo žmogaus gyvenime yra svarbesnis nei maistas. Žmogus be maisto gali išgyventi keletą savaičių, tačiau be vandens, tik keletą dienų.

Marijampolės Petro Armino pagrindinėje mokykloje
mokiniai pertraukų metu valgyklos salėje buvo vaišinami mokykloje tiekiamu vandeniu. Mokyklos stenduose buvo paruošta informacija apie vandenį ir jo naudą žmogaus organizmui. Šioje akcijoje mielai dalyvavo 4a klasės mokiniai, kurie savo ruoštu paruošė parodėlę „Linksmieji lašeliai“.

Mokiniai padarė nuotaikingus lašelius ir ant jų surašė, koks jų manymu yra svarbus vanduo. Ši vandens akcija mokykloje vykdoma jau antrus metus ir smagu, kad mokiniai dalyvauja joje noriai bei su džiaugsmu.

Marijampolės savivaldybės Sasnavos pagrindinėje mokykloje ir Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijoje mokiniai taip pat pertraukų metu buvo kviečiami atsigaivinti vandeniu iš mokyklos tiekiamo vandentiekio. Akcijos buvo vykdomos pirmą kartą, todėl mokiniams buvo smalsu ir įdomu. Jie ragavo vandenį, skaitė stende pateiktą informaciją apie vandenį, lankstinukus, diskutavo tarpusavyje.


IMG_1966_1.jpg
Kovo 21 dieną Marijampolės „Saulės“ pradinėje mokykloje taip pat paminėta Pasaulinė vandens diena. Pertraukų metu 4b klasės mokiniai vestibiulyje visus norinčius pavaišino įvairių rūšių vandeniu: šaltinio, šulinio, vandentiekio ir vandeniu, pagardintu citrina. Visiems buvo prisegami „lašeliai“, platinami lankstinukai „Vanduo – gyvybės ir sveikatos šaltinis“ ir skrajutės „Auksinės vandens gėrimo taisyklės“.

Renginiui aktyviai ruošėsi 4-ųjų klasių mokiniai. Jie surengė kriauklelių parodą, ant „lašelių“ surašė posakius apie vandenį, parengė stendą apie vandens gyvūnus. Taip pat veikė fotografijų vandens tema paroda.

Kovo 22 d. Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje buvo minima Pasaulinė vandens diena, kurios tikslas – suteikti mokiniams kuo daugiau žinių apie žmogaus ir vandens, visos gamtos ir vandens tarpusavio ryšį bei vandens svarbą sveikatos stiprinimui.

Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Julija Valiukienė trečių klasių mokiniams skaitė paskaitą „Vanduo gyvybės šaltinis“ – kurios metu kalbėjosi apie vandens fiziologines savybes, jo reikšmę, skatino gerti vandenį kiekvieną dieną. Mokiniai atliko praktinę užduotį. Vaikai taip pat karpė vandens lašelius, kuriais pasipuošė visa mokyklos bendruomenė.

Valgykloje mokiniai ir darbuotojai buvo kviečiami prieš valgį atsigerti vandentiekio ir šaltinio vandens, palyginti jų skaidrumą ir skonį.Parengė
Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos priežiūros specialistės


Atgal