Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2013.04.10
Nacionalinis renginys „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“ Marijampolėje

100_1025_1.JPGMarijampolės profesinio rengimo centras dalyvauja sveikatą stiprinančių mokyklų judėjime. Tad noriai atsiliepėme į kvietimą dalyvauti nacionaliniame renginyje „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“. Renginio tikslas – propaguoti sveikatą stiprinančių mokyklų idėją savivaldybių bendruomenėms. Padedami Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Marijampolės moksleivių kūrybos centro pakvietėme į savo ugdymo įstaigą 5 komandas.

Pavasarėjantį balandžio rytą į viktoriną „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė“ rinkosi mokiniai ir jų vadovai iš įvairių mokymo įstaigų. Mus aplankė kolegos iš Alytaus profesinio rengimo centro, gimnazistų komandos iš Marijampolės Rygiškių Jono, Vilkaviškio „Aušros“, Sūduvos gimnazijų bei mokiniai iš Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos. Norėdami pasivaržyti, pasidalinti savo žiniomis apie sveiką gyvenseną į varžytuves įsijungė ir 10 Centro skyrių komandų. Keldami sveikatos bangą, kuri rieda per Lietuvos mokyklas, aktyviausi mokiniai, besirūpinantys sveikatos išsaugojimu ir stiprinimu, demonstravo vertybines nuostatas, teikdami tinkamą požiūrį į savo ir kitų sveikatą. Tokiu būdu paminėjome Lietuvos prisijungimo prie Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo 20-ąsias metines.

Taip pat viktorinoje dalyvavo Marijampolės savivaldybės administracijos atstovai, Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai. Susirinkusius pasveikino Centro direktorius Vidas Juozas Šalaševičius. Jis pasidžiaugė, kad dalyvių geografija tokia plati. „Renginyje užmegztos naujos pažintys, surasti nauji draugai suteiks ne tik daug malonių emocijų, bet ir stiprins tinkamą jaunosios kartos požiūrį į sveikatą,“ - sakė direktorius.

Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irena Saldūnaitė priminė, kad viktorinos užduotys ne tik padės puoselėti tvirtas moralines vertybes, bet ir leis atsiskleisti dalyvių kūrybiškumui, suteiks progą pasidalinti gerąja patirtimi.

Tad komandos buvo pakviestos pirmajai rungčiai - prisistatymui. Čia mokiniai demonstravo savo išradingumą: dalyviai ir jų draugai žavėjosi kolegų dainomis ir šokiais, šmaikščiu žodžiu ir taikliais ketureiliais. Visiems patiko kūrybiškumas netikėtas, jaunatviškas ir linksmas požiūris į sveikatą. Antroji rungtis - testas „Sveikata – daugiabriaunis brangakmenis“ pareikalavo iš dalyvių maksimalaus susikaupimo, nes reikėjo pademonstruoti teorines sveikos gyvensenos žinias. Ši užduotis mokiniams nesukėlė daug sunkumų. To negalima pasakyti apie praktinę užduotį. Ne visiems puikiai pavyko pademonstruoti savo įgūdžius teikiant pirmąją pagalbą – ateityje bus galima tobulėti. Užtai orientacinėse varžybose įveikti iškeltus uždavinius visiems sekėsi kur kas geriau.

Apibendrindama viktorinos rezultatus Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Laukaitienė džiaugėsi mokinių žiniomis, linkėjo gilinti pirmos pagalbos teikimo įgūdžius, nes šios žinios pravers gyvenime.

Viktorina nesiekė išryškinti nugalėtojus, bet suteikė galimybę pasidalinti žiniomis, pasidžiaugti bendravimu ir bendradarbiavimu. Tad visos komandos buvo apdovanotos Centro direktoriaus padėkos raštais ir sveikuoliškomis dovanėlėmis – vaisių krepšeliais – bei kitais Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais.Parengė:
Marijampolės profesinio rengimo centro
sektoriaus vadovė
Virginija Žukauskienė


Atgal