Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2013.04.16
Patikrinta Marijampolės baseinų higienos būklė

Beveik visi laikomės higienos reikalavimų valgydami, gerdami vandenį, prižiūrėdami savo kūną ir drabužius, tvarkome savo namus. Taip pat atsakingai ir nuolat reikia prižiūrėti baseinus, SPA ir pirtis. Juose lankomės norėdami atsipalaiduoti ir patirti malonumą, o ne dėl to, kad užsikrėstume grybelinėmis ligomis, karpomis - taip gali atsitikti ne tik bendruose, bet ir privačiuose baseinuose.
Pagal galiojančią higienos normą HN 109:2005 „Baseinai. Įrengimo ir priežiūros saugos sveikatai reikalavimai“, baseinų paslaugų saugumu turi rūpintis šių paslaugų teikėjai. Kartą per mėnesį turi būti atliekami vandens mikrobiologiniai, parazitologiniai bei amoniako kiekio tyrimai, kas ketvirtį turi būti nustatomas chloroformo kiekis, cheminiai vandens tyrimai turi būti atliekami kartą per pusmetį. Tuo tarpu dezinfekuojančiųjų medžiagų dozavimo ir koncentracijos matavimo įrenginiai turėtų būti tikrinami bent du kartus per dieną.
Prie įėjimo į baseino patalpas matomoje vietoje turi būti iškabintos baseino vidaus tvarkos taisyklės. Nepatingėkime jas perskaityti. Baseinas turi būti suprojektuotas taip, kad žmogus, norėdamas patekti į patį baseiną, turėtų pereiti drabužinę, tuomet patektų į persirengimo kambarį, dušą ir tik tada – į baseiną. Kitaip tariant, žmogui turi būti sudarytos patogios sąlygos atlikti visus su higiena susijusius veiksmus. Persirengimo kambarys turi būti valomas mažiausiai du kartus per dieną. Norime atkreipti dėmesį, kad įeinant į baseiną turėtų būti dezinfekuojančio skysčio lovelis, į kurį žmogus įlipa eidamas maudytis ir išsimaudęs – taip jis apsaugos ir save, ir kitus baseino lankytojus nuo grybelinių ligų.
Baseinų vanduo yra dezinfekuojamas, todėl pavojingi mikroorganizmai, patekę į jį, turėtų žūti. Nuo metų pradžios iki kovo 28 d., vykdant valstybinę periodinę visuomenės sveikatos saugos kontrolę Marijampolėje veikiančiuose dviejuose baseinuose, jų vandenyje mikroorganizmų (koliforminės bakterijos, žarninės lazdelės, Pseudomona aeroginosa, Staphylococcus aureus, somatinių kolifagų, kirminų kiaušinėlių jų lervų bei liamblijų ir kriptosporidijų) neaptikta. Kontrolės metu buvo vertinta dušinių higienos būklė. Ploviniuose nuo dušinių paviršių, palėsinių grybų, mielių, koliforminių bakterijų, staphylococus aureus, P.aeroginosa neaptikta.
Vanduo turi būti ne tik perregimai švarus, bet ir atitikti daugybę fizikinių, cheminių ir organoleptinių reikalavimų. Liekamojo aktyvaus chloro kiekis uždaruose baseinuose turi būti nuo 0,5 iki 2,0 mg/l. Liekamojo aktyvaus chloro kiekis mg/l patikrinimo metu neviršijo nurodytų dydžių. Amonis baseino vandenyje, taip pat neviršijo 0,5 mg/l. Baseino vandens drumstumas – ne daugiau 2,0 mg/l, abiejuose baseinuose šis rodiklis atitinka reikalavimus. Paviršiaus aktyvių medžiagų (detergentų) mg/l gali būti ne daugiau 0,3, ši riba baseinuose nevišijama.
Švara, tvarka, sveikatos sauga priklauso nuo paslaugų teikėjų sąmoningumo, o kontrolė – tik pagalbinė priemonė. Daug kas priklauso ir nuo paslaugos vartotojo – kuo jis aktyvesnis, labiau informuotas, geriau žino savo teises, tuo kokybiškesnių paslaugų reikalauja bei verčia pasitempti jų teikėją. Kita vertus, jei klientas turi akivaizdžių sveikatos problemų, galinčių pakenkti kitiems lankytojams, darbuotojai galėtų paprašyti šio kliento, kol pasveiks, nesilankyti baseinuose.
Vykdydami planinius patikrinimus, specialistai pagal įstatymą privalo prieš 10 dienų įspėti apie vizitą. Tai pakankamas laikas paslėpti arba ištaisyti daugelį pažeidimų. Be įspėjimo tikrintojai gali atvykti tik turėdami vartotojo skundą. Todėl kviesčiau vartotojus būti aktyvesnius. Jeigu jie pastebi, kad baseine yra kokia nors netvarka, gali kreiptis į Marijampolės visuomenės sveikatos centrą. Tai viena iš galimybių nuolat užtikrinti baseino paslaugų saugą ir kokybę.

Aistė Jankauskienė,
Marijampolės visuomenės sveikatos centro
Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė


Atgal