Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2013.06.04
Akcijos „Gimiau nerūkantis“ šių metų šūkis - Leiskit gimti ir augti sveikam

Gegužės 31 dieną visoje Lietuvoje rengiama akcija „Gimiau nerūkanti/is". Akcijos metu marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkantis" ar „Gimiau nerūkanti" yra apdovanojami gegužės 31 – ąją, t.y., „Pasaulinę dieną be tabako“, arba artimiausiu metu gimę naujagimiai. Akcija vyksta visuose Lietuvos miestų gimdymo namuose.
Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, dalyvaudamas akcijoje, kartu su Marijampolės savivaldybės atstovais Marijampolės ligoninės akušerijos skyriuje pasveikino dvi naujagimes: Rugilę (svoris 3510 g., ūgis 52 cm.) ir taip pat Rugilę (svoris 4060 g., ūgis 52 cm.) bei jų mamytes Agnę ir Ritą. Naujagimėms buvo įteikti marškinėliai su užrašu „Gimiau nerūkanti", o gimdyvėms gėlės.

Pirmą kartą tokia akcija buvo surengta 2002 m. Kauno mieste, o vėliau tapo nacionaline. Šiais metais akcija vykdoma dvyliktąjį kartą. Akcijos metu stengiamasi priminti visuomenei vis gausėjančius faktus apie pragaištingą tėvų rūkymo įtaką vaikų sveikatai.
Medikų paskelbti duomenys rodo, kad trečdalis perinatalinių mirčių, kai vaikas miršta dar įsčiose, yra sąlygotos motinų rūkymo. Vaikai, kurių mamos rūko nėštumo metu, dvigubai dažniau miršta nuo staigios kūdikių mirties sindromo. Taip pat paaiškėjo, kad rūkančios mamos dvigubai dažniau nei nerūkančios gimdo prieš laiką, o naujagimiai būna mažesnio svorio. Mamų rūkymas iki 30 proc. padidina apsigimimų („kiškio lūpos", „Vilko gomurio" ir kt.) riziką. Be to rūkančioms ir krūtimi maitinančioms mamoms pasigamina žymiai mažesnis pieno kiekis, nes nikotinas slopina prolaktino gamybą. Taip pat įrodyta, kad rūkančių mamų vaikai dažniau serga peršalimo ligomis, bronchitu, bronchine astma. Sociologiniai tyrimai rodo, kad rūkančių tėvų vaikams sunkiau sekasi mokytis. Augdami vaikai perima tėvų elgesio modelį ir patys dažniau pradeda rūkyti. Vaikai, kurių mamos rūko nėštumo metu dvigubai dažniau miršta nuo staigios kūdikių mirties sindromo.
Rūkymo sukeltos ligos Lietuvai kasmet kainuoja apie 7000 gyvybių. Dėl šios priežasties akcijos organizatoriai, matydami vis labiau visuomenėje, o ypač tarp moterų, plintantį rūkymą, siekia informuoti visuomenę ir paraginti ją saugoti savo vaikų ir savo sveikatą.


Akcijos globėjas: Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.
Akcijos organizatorius: Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras.
Akcijos vykdymo partneriai:
- Valstybinis psichikos sveikatos centras,
- Savivaldybių Visuomenės sveikatos biurai;
- Savivaldybių administracijos.

Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

DSC01064_1.JPG DSC01066_1.JPG


Atgal