Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2013.07.04
Trečią kartą startuoja internetinis sveikatos žinių vertinimo konkursas „Reikia išmokti sveikam išlikti“

Sveikatingumo metais, 2013 m. liepos 1 d. 12.00 val. trečią kartą startuoja Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro internetinis sveikatos žinių vertinimo konkursas „Reikia išmokti sveikam išlikti“. Konkurso tikslas – gerinti gyventojų sveikatos raštingumą, skatinti visuomenę domėtis sveika gyvensena, ligų ir traumų prevencija, o konkurso emblema – dviratį minantis ridikėlis – pasirinktas pagal lietuvių liaudies priežodį „Būk sveikas kaip ridikas“.

Pasak konkurso vertinimo komisijos pirmininko Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos direktoriaus Zenono Javtoko, gebėjimas rūpintis savo sveikata tiesiogiai priklauso nuo asmens turimų žinių ir sveikatos raštingumo įgūdžių.

„Lietuvos šviesuolis Vilius Storosta -Vydūnas, kurio žodžiai pasirinkti šio konkurso pavadinimui, gali būti vienas iš pavyzdžių, kaip reikia rūpintis savo sveikata. Vienu iš įžymiausių ir paveikiausių sveikatos saugojimo ir stiprinimo, sveiko gyvenimo būdo propaguotojų Lietuvoje Vydūnas tapo ne dėl profesinio pašaukimo. Pirmiausia, jis nebuvo nei gydytojas, nei fizinės kultūros specialistas, t.y. neturėjo profesinės pareigos rūpintis minėtais dalykais. Vydūnas nuo gimimo sirgo džiova ir nuo pat mažumės žiūrėjo mirčiai į akis. Toji negalia buvo viena iš reikšmingų aplinkybių, suformavusių Vydūną kaip savitą mąstytoją ir rašytoją. Vydūnas netapo negalios kankiniu ir ne joje ieškojo įkvėpimo. Priešingai – būtent įveikdamas sunkią ligą, o ne jai pasiduodamas, jis tapo dvasios milžinu, sveikos ir harmoningos gyvensenos apaštalu, optimistinę pasaulėjautą ugdančiu mąstytoju ir kūrėju, – pasakoja Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Metodinės pagalbos ir strategijos formavimo skyriaus vedėja Rūta Babravičienė. – Žmogaus motyvaciją sveikiau gyventi, keisti elgseną ir gyvenseną gali sustiprinti informacija apie ligų prevenciją ir sveikatinimą, socialinės aplinkos ir psichologiniai veiksniai, socialiniai ryšiai ir normos, svarbių ir artimų žmonių požiūris, jų sveikatos problemos, gyvenimo patirtis ir kiti veiksniai. Norėdami paskatinti žmones daugiau domėtis savo sveikata, jos išsaugojimu ir stiprinimu trečius metus iš eilės organizuojame šį sveikatos žinių konkursą“.

Sveikatingumo metais tikimasi sulaukti didelio visuomenės susidomėjimo šiuo konkursu. Jo pirmasis etapas (pirmojo lygio sveikatos žinių testo pildymas internetu) prasidėjęs 2013 m. liepos 1 d. vyks iki 2013 m. rugsėjo 14 d. 12.00 val.

Antrasis konkurso etapas, kuriame dalyvaus penki geriausiai atsakiusieji į pirmojo etapo testo klausimus, vyks 2013 m. rugsėjo 29 d. nuo 11 val. iki 15.00 val. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykloje (Vytauto g. 87, Trakai).

Dalyvis, geriausiai išlaikęs antrojo lygio sveikatos žinių patikrinimo testą ir teisingai atlikęs praktinę užduotį, bus apdovanotas konkurso organizatoriaus pagrindiniu prizu – 300 Lt dovanų čekiu (kuponu), o dviems prizininkams, teisingai atsakiusiems į ne mažiau kaip 60 procentų antrojo etapo testo klausimų ir teisingai atlikusiems praktinę užduotį, atiteks 150 Lt dovanų čekiai (kuponai).

Likusius finalininkus, išlaikiusius testą ir teisingai atlikusius praktinę užduotį, planuojama apdovanoti partnerių ir rėmėjų prizais bei dovanomis pagal rėmėjų nustatytus papildomus kriterijus. Konkurso organizatorius visus antrojo konkurso etapo dalyvius, atvykusius į konkursą 2013 m. rugsėjo 28 d., aprūpins nemokama nakvyne Trakuose.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro
Bendrųjų reikalų skyriaus ryšių su visuomene specialistė Jolanta Šaltenienė, tel. (8699) 408 91

Konkurso nuostatai


Atgal