Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2013.11.11
Europos sveikos mitybos diena – kvietimas į sveikesnį gyvenimą


DSC02103.JPG

        Tenka pripažinti, kad apie mitybą dažniausiai susimąstome ir keičiame ją į sveikesnę tik iškilus tam tikroms sveikatos problemoms. Europos sveikos mitybos diena – puiki galimybė atkreipti dėmesį į savo mitybos racioną ir jo poveikį mūsų sveikatai. Šia proga Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras lapkričio 7 d. organizavo paskaitą tema „Kaip maitintis, kad nepakenktumėme sau“ (1 pav.). Paskaitos lektorė – biomedicinos mokslų daktarė Eglė Kemerytė – Riaubienė. Lektorė tą pačią dieną dalyvavo dar viename renginyje. Degučių mokykloje-darželyje vykusio tėvų susirinkimo metu ji taip pat kalbėjo apie mažųjų sveikos mitybos principus.
       Džiugu, kad Marijampolės Degučių mokykla-darželis parodė ypatingą dėmesį sveikos mitybos ugdymui. Šių metų rugsėjo 20-22 dienomis Palangoje vykusios sveiko maisto šventės metu, konferencijoje „Ar įmanoma sveikai užaugti Lietuvoje?“, Marijampolės Degučių mokyklos-darželio direktorė Raselė Sutkauskienė skaitė pranešimą „Sveikos mitybos daigeliai valstybiniame darželyje“. Įstaigos vadovė pristatydama sveikos mitybos pradžią savo įstaigoje dalinosi, kad mokykloje-darželyje vaikai pusryčiams pratinami valgyti įvairias košes, atsigerti duodama pusę valandos prieš valgį. Mažinamas mėsos kiekis, atsisakoma dešrelių, sumuštinių su dešra. Patiekalai iš mėsos ir žuvies pateikiami be bulvių tik su daržovėmis vieną kartą per dieną ir ne daugiau 3-4 kartus per savaitę. Daugiau naudojama ankštinių daržovių, į mitybos racioną įtraukiami ir riešutai. Darželis daržoves perka iš vietos daržininko, sriubos dažniau būna vegetariškos paskanintos žalumynais, morkomis, porais, džiovintomis žolelėmis, o dabar rudenį yra verdama moliūgų sriuba. Vakare vaikai maitinami lengvai virškinamais produktais. Pranešėja džiaugės, kad darželis yra atsisakęs baltojo cukraus, o jo kiekis arbatoje ir patiekaluose sumažintas per pusę. Nauji patiekalai darželyje teikiami tik po vieną, kad vaikai galėtų palengva priprasti prie naujo maisto. Įstaigos kolektyvas supranta, jog turės praeiti nemažai laiko, kol mažieji įpras kitaip valgyti, todėl yra žengiama palengva, žingsnis po žingsnio. Užbaigdama pranešimą įstaigos direktorė R. Sutkauskienė visiems palinkėjo, kad sveikos mitybos virusas plistų kuo sparčiau ir paliestų kuo daugiau žmonių.
       „Užsikrėskime“ šiuo sveikos mitybos virusu visi. Su Europos sveikos mitybos diena sveikina Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.
Parengė vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Aušra Ralytė


Atgal