Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2013.12.05
Marijampolės gyventojai mankštinasi!

   Yra sakoma, kad gamta nemėgsta tuštumos. Kas atsitinka, kai nelieka judesio? Pavyzdžiui, stovinčiame vandenyje tuoj ima knibždėti įvairių gyvių, užsiveisia parazitų. O mažai judantis žmogus greičiau suserga. Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras džiaugiasi, kad vis daugiau gyventojų aktyviai juda savo noru, nelaukdami, kol bus išjudinti rimtų sveikatos problemų.
    Jau ne pirmą kartą Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biure susirinkusi gausi marijampoliečių grupė lanko raumenų tempimo ir atsipalaidavimo užsiėmimus (1, 2 pav.). Žmonės labai susidomėjo šia mankšta – aktyviai registravosi vos pasirodžius kvietimams dalyvauti. Raumenų tempimo ir atsipalaidavimo užsiėmimai visuomenės sveikatos biure jau buvo organizuojami įvairioms tikslinėms grupėms: policininkams, gydytojams, viešojo sektoriaus darbuotojams, grožio paslaugas teikiantiems specialistams. O dabar užsiėmimai vyksta tiesiog miestelėnams.
    Suteikta galimybė nemokamai mankštintis ir nėščiosioms - visuomenės sveikatos biure joms vyksta specialūs užsiėmimai. Mankštos padeda ne tik atsipalaiduoti, nusiraminti, bet ir stiprina kūną, padeda pasirengti gimdymui. Užsiėmimų dalyvės teigia, kad „mankštintis“ pratinami net būsimieji marijampoliečiai.
    Kiekvieną penktadienį, 6 val. ryto Marijampolės Vytauto parke, prie fontano, visuomenės sveikatos biuras ir Marijampolės sveikuolių klubas organizuoja rytinę mankštą, bėgimą bei grūdinimosi procedūras. Laukiamas kiekvienas norintis penktadienio rytą mankštintis kartu!
   Nuo balandžio 5-os dienos, kiekvieno mėnesio pirmą penktadienį iki lapkričio 1-osios, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos stadione vyko bėgimas už sveiką Lietuvą. Šis 3 km lėtas bėgimas buvo skirtas sveikam gyvenimo būdui propaguoti. Prasidėjus pavasariui gyventojai vėl bus kviečiami dalyvauti bėgime už sveiką Lietuvą.
   Spalio mėnesį Marijampolės kolegijos sporto salėje prasidėjo jau tradicija tapusios visuomenės sveikatos biuro organizuojamos dviejų mėnesių nemokamos sveikatinimo mankštos senjorams. Užsiėmimai pagyvenusiems žmonėms vyksta du kartus per savaitę. Jų metu senjorai aktyviai leidžia laiką, bendrauja, atlieka kvėpavimo, koordinacijos ir akių pratimus, taip pat mankštas nugaros raumenų stiprinimui bei atsipalaidavimo pratimus.
    Didelio vyresnių žmonių susidomėjimo sulaukė ir Kalvarijoje visuomenės sveikatos biuro organizuojamos sveikatinimo mankštos senjorams. Prieš užsiėmimus dalyviams buvo matuojamas kraujo spaudimas, kūno masės indeksas. Vėliau bus stebima, kaip rezultatai keisis lankant užsiėmimus ir jiems pasibaigus. Kitus – nemokamus aerobikos užsiėmimus turi galimybę lankyti jaunesni Kalvarijos savivaldybės gyventojai. Tiek sveikatinimo makštų, tiek aerobikos šiemet prašė patys kalvarijiečiai, nes praeitais metais vykę užsiėmimai dalyviams labai patiko.
     Kazlų Rūdoje pernai taip pat vyko mankštos senjorams, o šiais metais vyksta rytiniai fizinio aktyvumo užsiėmimai.
    Stebint pastarųjų metų Marijampolės miesto viešąsias erdves ir bendruomenių kaimiškosiose vietovese veiklą taip pat bendraujant su savivaldybės gyventojais džiugina tai, kad vis daugiau žmonių grupėmis ar individualiai mankštinasi, sportuoja ir greta to pradeda taikyti kitus sveiko gyvenimo elementus.
   Gyventojai raginami ir toliau neapleisti fizinio aktyvumo net ir šaltuoju metų periodu. Išpopuliarėjusį šiaurietišką ėjimą, kurio mokoma bent kartą per mėnesį, tikimės papildys slidinėjimas. Tad ruoškite slides, būsite kviečiami ir slidinėti!

1_pav._Raumen___tempimo_ir_atsipalaidavimo_pratimai_visuomen__s_sveikatos_biure.JPG
1 pav. Raumenų tempimo ir atsipalaidavimo užsiėmimai Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biure.

2_pav._Raumen___tempimo_ir_atsipalaidavimo_pratimai_VS_biure.JPG
2 pav. Raumenų tempimo ir atsipalaidavimo užsiėmimai.

Parengė vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Aušra RalytėAtgal