Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2014.03.07
Marijampoliečiai kviečiami į „Dvasinės ir fizinės sveikatos ugdymo mokyklą“

Šiame dešimtmetyje gausu informacijos apie sveiką gyvenseną, daugelis domisi sveika mityba, žino apie fizinio aktyvumo svarbą ir naudą, supranta rūkymo, alkoholio žalą. Tačiau susiduriama su kita problema – valios trūkumu. „Dvasinės ir fizinės sveikatos ugdymo mokykla“- septynių dienų programa, kuri skirta ne tik supažindinti dalyvius su pagrindiniais sveikos gyvensenos principais bet ir sudaryti galimybę praktiškai pritaikyti įgytas žinias.

Sveikatos mokykloje visą savaitę dalyviai laikosi tam tikrų rekomendacijų. Pavyzdžiui, visą savaitę nevalgo gyvulinės kilmės produktų, negeria kavos, alkoholio, nevartoja druskos, cukraus ir miltinių produktų. Maisto pagrindą sudaro kruopos, daržovės ir vaisiai. Taip maitinantis atsinaujina skonio jautrumas maistui (dėl maiste esančių skonio stipriklių (pvz. E621) žmogaus skonio receptoriai linkę prarasti jautrumą), išmokstama pajausti sotumo jausmą nuo mažesnio kiekio maisto (dėl streso, greito gyvenimo tempo maistas dažnai tiesiog praryjamas) įgyjami sąmoningo valgymo įgūdžiai. Tokia mityba suteikia organizmui galimybę pailsėti, apsivalyti nuo toksinų.

Sveikatos mokyklos dalyviai visą savaitę kiekvieną rytą 6 val. susitinka bendroje mankštoje, per pietus kartu pietauja ugdydami sąmoningo valgymo įgūdžius, o vakarais dalyvauja paskaitose ir praktiniuose užsiėmimuose, kuriuose išmoksta raumenų tempimo, kvėpavimo, atsipalaidavimo pratimų. Sveikatos mokyklos programa pritaikyta dirbantiems asmenims.

Sveikatos mokyklas prieš daugiau nei 20 metų pradėjo rengti Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis. Tokia tradicinė sveikuolių sąjungos sveikatos mokykla 2014 m. kovo 24 d. prasidės ir Marijampolėje. Čia ją organizuoti padės gyventojų sveikata besirūpinantis Marijampolės savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras. Prieš sveikatos mokyklą ir po jos bus atliekami nemokami kraujo tyrimai, siekiant patikrinti, kaip pakitusi mityba, fizinis aktyvumas ir kitos sveikatinančios veiklos veikia dalyvius. Daugiau informacijos apie sveikatos mokyklą ieškokite svetainėje www.marijampolesvsb.lt arba teiraukitės tel. 8 673 09 960, el. paštu a.ralyte@marijampolesvsb.lt.

Taigi Visuomenės sveikatos biuras ir Lietuvos sveikuolių sąjunga kviečia marijampoliečius dalyvauti „Dvasinės ir fizinės sveikatos ugdymo mokykloje“, siekiant akivaizdžių savijautos ir sveikatos pokyčių.


Atgal