Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

























2014.05.14
Mokomės augti su gražia šypsena


Sveiki_dantys.gif
     Baigėsi Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuota burnos higienos programa pirmų klasių mokiniams. Gegužės 7 dieną visų Marijampolės mokyklų pirmokėliai buvo pakviesti pasižiūrėti spektaklio „Bakteriukas ir Ėduoniukas“. Vykdytos programos tikslas – ilgalaikėje perspektyvoje mažinti dantų karieso paplitimą formuojant teisingus burnos higienos įgūdžius mokyklinio amžiaus vaikams. Mokslo metų eigoje mokiniams buvo ugdomi teisingi burnos higienos įgūdžiai: skaitomos paskaitėlės, mokiniai supažindinami su dantukais, jų dygimo ir kritimo laikotarpiais, pavadinimais ir paskirtimi. Mokinukai atliko daug praktinių užduočių popieriaus lapuose, ant muliažo demonstravo taisyklingą dantukų valymo procedūrą. Su gera nuotaika peržiūrėjo mokamąjį filmuką „Triušio kelionė aplink pasaulį“, kurio metu skaičiavo, kiek triušis apkeliavo šalių ir ką tose šalyse veikė, su malonumu pasakojo savo dantukų istorijas ir iškritusiems dantukams gaminosi dėžutes. Taip pat susipažino su įvairiomis burnos higienos priemonėmis, galėjo praktiškai išbandyti ir pamatyti, kaip atrodo nudažytos apnašos ant dantukų.
      Programoje dalyvauti buvo kviečiami ir pirmokų tėveliai. Jiems buvo išdalintos atmintinės ir paprašyta prižiūrėti vaikučius, ar šie teisingai valosi dantukus su programos metu gautomis priemonėmis – dantų šepetėliais ir dantų pasta.
     Smagu buvo stebėti, kad mokiniams viskas gerai pavyko, jie buvo smalsūs ir aktyvūs. Nors pirmokėliams buvo formuojamas įprotis taisyklingai prižiūrėti burnos ertmę savarankiškai, bet turi išlikti puikus tėvų pavyzdys ir kokybiško dantukų valymo kontrolė.
     Tegul visos visuomenės sveikatos priežiūros specialisčių pamokėlės ir išdalintos burnos higienos priemonės leidžia puoštis ir augti su gražia šypsena.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Puteikienė


Atgal