Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2014.08.28
Vaikų sveikatos patikrinimas

APIE  VAIKŲ SVEIKATOS PATIKRINIMUS

Jau netrukus prasidės mokslo metai, tėveliai ar globėjai turi pasirūpinti kasmetiniu savo vaiko sveikatos patikrinimu. Jau antri metai, kai vaiko sveikatos pažymėjime (forma Nr. 027-1/a) turi būti odontologo įrašai apie vaiko dantų būklę. Profilaktinis vaikų sveikatos patikrinimas yra apmokamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų, vaiko sveikatos pažymėjimas (forma Nr. 027-1/a) yra nemokamas. Bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d. mokyklai turi pateikti informaciją apie profilaktinio sveikatos patikrinimo rezultatus.

Vaikai, lankantys ikimokyklinio ugdymo įstaigas taip pat turi sveikatą pasitikrinti prieš pradėdami lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą, o vėliau kasmet. Taip pat, reikia atkreipti dėmesį, kad neformaliojo vaikų švietimo mokyklą mokiniai iki 18 metų gali lankyti tik pasitikrinę sveikatą ir pateikę vaiko sveikatos pažymėjimą išduotą ne anksčiau kaip prieš metus, ar jo kopiją. O mokiniai, lankantys organizuotas kūno kultūros ir sporto pratybas bei dalyvaujantys varžybose, sporto mokymo įstaigų mokiniai turi būti pasitikrinę sveikatą Sportuojančių asmenų sveikatos tikrinimo tvarkoje nustatytu periodiškumu ir pateikę sportuojančiojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą (forma Nr. 068/a) ar sportininko sveikatos stebėjimo kortelę (forma Nr. 061/a) arba jos kopiją.

Šie metai paskelbti vaikų sveikatos metais. Didelis dėmesys skiriamas vaikų sveikatai, o kadangi vaikai daug laiko praleidžia ugdymo įstaigose, todėl labai svarbu, kad jiems būtų sudarytos tinkamos sąlygos, atsižvelgiant į jų sveikatą. Gydytojas įvertinęs vaiko sveikatą, pateikia rekomendacijas dėl vaiko galimybių dalyvauti mokyklos vykdomoje ugdymo veikloje, įskaitant kūno kultūros ugdymą, tai svarbu pedagogams parenkant krūvius. Vaiko sveikatos pažymėjime pažymima apie specifinius mitybos reikalavimus, o taip pat alergijas, lėtines ligas, kuomet gali prireikti skubios pagalbos mokykloje, nurodant pirmos pagalbos priemones.

Tėveliams primename kartu pasirūpinti ir vaiko imuniteto atsparumu prieš kai kurias užkrečiamąsias ligas. Apsilankius pas savo vaikų gydytoją, pats metas sužinoti ar vaikas paskiepytas pagal nacionaliniame skiepų kalendoriuje nurodytais terminais privalomus skiepus nuo raudonukės, tymų, epideminio parotito, kokliušo, difterijos, stabligės. Dažnai sergančių peršalimo ligomis tėveliai gali pasikonsultuoti ir dėl mokamų skiepų dėl itin pavojingų susirgimų pneumokokinėmis infekcijomis, virusiniu hepatitu A, rotavirusine infekcija ar vėjaraupiais.

Kasmetinis vaiko sveikatos patikrinimas yra labai svarbus, per kurį gydytojai gali laiku diagnozuoti ligas ir imtis veiksmų, kai dar nėra vėlu, todėl tai turėtų būti išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, o ne formalus veiksmas.

Linkime sveikatingų naujųjų mokslo metų!

Parengė: Marijampolės visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėja Loreta Radzevičiene

Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Brigita Kamorūnaitė


Atgal