Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2014.12.30
2014 m. Visuomenės sveikatos biuro veiklos pokyčiai

2014 m. Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biure įvyko keletas esminių pokyčių. Nuo 2014 metų savivaldybės vykdo valstybines visuomenės sveikatos priežiūros funkcijas: visuomenės sveikatos priežiūrą ugdymo įstaigose, visuomenės sveikatos stiprinimą, visuomenės sveikatos stebėseną. Tai tiesiogiai paveikė įstaigos darbą. Visų pirmiausia pakito visuomenės sveikatos priežiūros finansavimas. Pasikeitus finansavimui padidėjo valstybės biudžeto lėšų suma. Tai suteikė galimybę plėsti veiklos apimtis, o taip pat ir šiek tiek padidinti darbuotojų darbo užmokestį. Antrasis pakitusio finansavimo teigiamas aspektas – lėšos savivaldybę ir atitinkamai įstaigą pasiekia ne antroje metų pusėje, kaip buvo pirmus penkerius metus, bet jau kur kas anksčiau ir galima tolygiai nuo pat metų pradžios planuoti ir vykdyti veiklą. Svarbiausias šio sprendimo nulemtas veiklos pokytis buvo tas, kad Visuomenės sveikatos biuras pradėjo vykdyti visuomenės sveikatos priežiūrą ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Iš viso šiuo metu aptarnaujame 37 ugdymo įstaigas bei 4 mokyklų skyrius (iš viso – per 10000 mokinių (tarp jų - ir ikimokyklinukai). Šiuo metu ugdymo įstaigose dirba 17 visuomenės sveikatos priežiūros specialisčių.

2014 m. padidėjo ir visuomenės sveikatos stiprinimo veiklos apimtys. Priimti atskiri darbuotojai Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybėse. Visuomenės sveikatos stebėsenoje mažiausia pokyčių – turime vieną visuomenės sveikatos stebėsenos specialistą visoms trims savivaldybėms. Iš viso šiuo metu įstaigoje dirba 30 žmonių (22,5et.) (1 pav. Visuomenės sveikatos biuro kolektyvas). Iš jų 25 visuomenės sveikatos specialistų pozicijose (19,5 et.).

Ateinančiais metais planuojame tęsti daugelį savo vykdomų veiklų, o viena iš naujų 2015 metais laukiančių veiklų visuomenės sveikatos stiprinimo srityje – Sveikatos stiprinimo programos pagal sveikatos apsaugos ministrės patvirtintą „Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo tvarkos aprašą“ įgyvendinimas. Šios programos idėja – tam tikros tikslinės grupės asmenims šeimos gydytojas turės pasiūlyti lankyti sveikatinimo užsiėmimus visuomenės sveikatos biure, o Visuomenės sveikatos biuras organizuos užsiėmimus pagal patvirtintą programą.

Taip pat tikimės, kad ugdymo įstaigose galima bus įgyvendinti iš Norvegijos finansinės paramos finansuojamą projektą „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas Marijampolės savivaldybėje“. Pirmajame etape projekto paraiškos įvertinimas labai geras. Laukiame antrojo – Sveikatos apsaugos ministerijos vertinimo etapo rezultatų.

Visuomenės sveikatos biuras dėkoja savivaldybės vadovams, tarybos nariams, administracijos atstovams už palaikymą, pagalbą, sprendimus, kurie padeda sėkmingai dirbti. Taip pat dėkojame savivaldybių gyventojams, kurie vis labiau pradeda praktikuoti sveikesnį gyvenimo būdą.

Kolektyvas_foto1.JPG
                                             1 pav. Visuomenės sveikatos biuro kolektyvas


Atgal