Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2015.02.12
Gripo epidemija paskelbta Marijampolės savivaldybėje

2015 m. nuo vasario 11 d. Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus  įsakymu paskelbta gripo epidemija Marijampolės savivaldybėje. Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad Marijampolės savivaldybėje sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sparčiai didėja. Šių metų 6 savaitę (vasario mėn. 2- 8 d.) sergamumo rodikliai gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau- ŪVKTI) Marijampolės savivaldybėje viršijo neepideminio laikotarpio sergamumo lygio rodiklius. Pagal asmens sveikatos priežiūros įstaigų pateiktus duomenis užregistruotas 1041 susirgimas ŪVKTI ir gripu atvejų, tai sudarė 178,75 susirgimų atvejus 10 000 gyventojų. Viso užregistruoti 143 gripo atvejai (sudarė 14 procentų nuo bendro užregistruotų susirgimų skaičiaus). 5 savaitę gripo atvejų buvo užregistruota 45 gripo atvejai. Nepalanki epidemiologinė situacija yra tai, kad vaikų nuo 0-17 metų amžiaus grupėse susirgimų gripu atvejų buvo užregistruota 123 (sudarė 86 procentus nuo susirgimų gripu skaičiaus), susirgimų ŪVKTI - 666 (sudarė 74 procentus nuo bendro susirgimų ŪVKTI skaičiaus). Marijampolės ligoninėje 6 savaitę dėl gripo buvo hospitalizuoti 49 asmenys, iš jų 34 vaikai, iš jų 2 iki 2 metų amžiaus. Kad gripas atkeliavo į Marijampolę parodė ir 6-osios savaitės gripo laboratoriniai tyrimai, kai per savaitę buvo nustatyti 2 A tipo ir 1 B tipo gripo virusas iš Marijampolės mieste paimtų gripo mėginių.

Teisės aktų nustatyta tvarka, gripo epidemija yra skelbiama kai sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis pasiekia 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę. Gripo epidemijos paskelbimu siekiama pristabdyti gripo viruso plitimą.

Marijampolės visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus specialistai epidemijos metu gyventojams rekomenduoja:

• Saugotis peršalimo ir sergančių gyventojų;

• Pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei apavą, daugiau būti ore, valgyti daugiau vaisių, daržovių;

• Gerai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių);

• Dažnai plauti rankas;

• Vengti masinių susibūrimo vietų, nesant būtinybei nesinaudoti viešuoju transportu, geriau vieną kitą stotelę nukulniuoti pėstute (bus daug sveikiau);

• Pasirinkti individualias laisvalaikio praleidimo priemones;

• Vengti kontakto su sergančiaisiais, nuo kosinčio ar čiaudinčio kolegos pravartu pasitraukti nors per metrą;

• Pasireiškus pirmiesiems susirgimo požymiams, sergantįjį (pagal galimybes) izoliuoti nuo sveikųjų;

• Vienintelė efektyviausia priemonė nuo gripo yra skiepai, jeigu dar nesuspėjote pasiskiepyti, turite paskutinę galimybę tai padaryti. Pasiskiepijus jau užsikrėtusiam gripu ar užsikrėtus iš karto po skiepo, skiepas nuo ligos neapsaugos, bet ir nepakenks, o po 2 savaičių jau bus susiformavusi pakankama apsauga nuo visų trijų gripo viruso tipų.

Susirgus rekomenduojama:

• Nesigydyti patiems, kreiptis į medikus dėl gydymo paskyrimo;

• Slaugant ligonį, nosį ir burną dengti vienkartine kauke ir ligoniui, ir sveikajam;

• Kosėjant ir čiaudėjant, užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje). Jei prisidengėte burną ir nosį delnu, tuojau pat nusiplaukite rankas;

• Naudoti daug skysčių;

• Kuo dažniau plauti rankas, ypač aptarnavus ligonį ir prieš valgį;

• Sergančiųjų vaikų neleisti į vaikų kolektyvus bei lankyti sergančių draugų;

• Darbuotojams, kurie susirgę dėl darbo pobūdžio gali platinti virusus, pavyzdžiui prekybos centrų kasininkams, pajutus pirmuosius susirgimo požymius, likti namuose arba neaptarnauti klientų.

Mokykloms rekomenduojama: esant mokinių sergamumui gripu ir ŪVKTI 20 procentų ir daugiau, laikinai nutraukti ugdymo procesą.

Nerekomenduojama riboti ikimokyklinių vaikų ugdymo įstaigų veiklos, bet privaloma griežtai laikytis galiojančių teisės aktų nuostatų- vaikai ir ikimokyklinių įstaigų darbuotojai, kuriems pasireiškia ŪVKTI simptomai, negali lankyti ikimokyklinės įstaigos iki visiško pasveikimo.

Dėl masinių renginių ribojimo rekomenduojama neplanuoti naujų masinių renginių, savivaldybėse neišduoti leidimų naujiems renginiams rengti. Vykdant ankščiau suplanuotus ir suorganizuotus renginius, jei jų neįmanoma atšaukti, įvertinti galimą riziką, apie tai informuoti renginių dalyvius, laikytis rekomendacijų, asmens apsaugos priemonių.

Tinkamai saugantis, galima išvengti peršalimo ligų, tačiau geriau būti dar ir pasiskiepijus sezoninio gripo vakcina.


Parengė Loreta Radzevičienė, Marijampolės visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėja (apskrities vyriausioji epidemiologė)


Atgal