Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2015.04.03
Sveikatos mokykla: „netepsi – nevažiuosi“

Senolių pasakymai, patarlės aiškiai atskleidžia ryšį tarp priežasties ir pasekmės: „Netepsi – nevažiuosi“, „ką pasėsi, tą ir pjausi“. Norint pagerinti savo sveikatą ir savijautą taip pat reikia tinkamai „patepti“, teisingai „pasėti“. 2015 m. kovo 9-14 d. Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotoje „Sveikatos mokykloje“ dalyvavę dalyviai įdėjo tikrai daug pastangų, todėl nieko keisto, kad sulaukė puikių rezultatų.

22 marijampoliečiai, dalyvavę sveikos gyvensenos mokymuose, kiekvieną rytą 6 val. atvykdavo į mankštą. Prie Sūduvos gimnazijos stadiono, Pašešupio parke bėgiodavo, atlikdavo grūdinimosi procedūras. 5 dienas iš eilės pietų metu lankė valgymo įgūdžių formavimo užsiėmimus bei penkis vakarus Visuomenės sveikatos biure klausėsi įvairių paskaitų sveikos gyvensenos temomis. Programai pasibaigus dalyviai jautėsi geresnės fizinės ir emocinės sveikatos. Visi tvirtino labiau pasitikintys savo gebėjimas, žvelgiantys į gyvenimą pozityviau, lengviau įveikiantys stresą.

Marijampolėje „Sveikatos mokyklą“ vedė Lietuvos sveikuolių sąjungos atstovai L. Augustaitytė ir E. Valskis. Pirmą dieną dalyviai išklausė pagrindinių sveikos gyvensenos taisyklių ir nusiteikė per ateinančias dienas mokytis įgytas žinias pritaikyti praktiškai. Grupinis veiklos principas padidino dalyvių motyvaciją, todėl reikėjo mažiau valios pastangų laikytis sveikos mitybos rekomendacijų, atsisakyti žalingų įpročių, būti fiziškai aktyviems ir t.t. Visuomenės sveikatos specialistų pastebėjimu dalyviams sekėsi puikiai: neišsigando grūdinimosi procedūrų, lankė visus užsiėmimus, sąmoningai laikėsi sveikos mitybos rekomendacijų. Paskutinę dieną asmenys, dalyvavę „Sveikatos mokykloje“, pasidalino įspūdžiais:
„Nesitikėjau patirti tiek daug gerų emocijų!“;
„Jaučiuosi daug laisvesnė, ramesnė, labiau pasitikinti savimi“;
„Nebejaučiu potraukio saldumynams“;
„Pajutau, kad gyvenimas tampa gražesnis“;
„Ilgai kovojau su persivalgymu, padidėjusiu svoriu, o šios mokyklos dėka išmokau tvarkytis su šiomis savo problemomis“;
„Iš pradžių buvo labai sunku, galvojau, kad nebelankysiu, bet kitą rytą savijauta pagerėjo, net su džiaugsmu pabaigiau šiuos mokymus“;
„Nebevartoju kavos“;
„Tai yra žodžiais neapsakoma, tiesiog reikia patirti, kad suprastum. Supratau, kad dar daug ko reikia išmokti“.

Jei yra noras gyventi sveikiau, bet trūksta valios ir žinių, kviečiame į mokymus, kurie vyks 2015 m. balandžio 20-24 d. Tai „Sveikatos mokyklos“ pavyzdžiu organizuojami „Sveikos gyvensenos mokymai“, kuriuos organizuos ir vykdys Visuomenės sveikatos biuras. Daugiau informacijos tel. 8 673 09 960, el. p. a.ralyte@marijampolesvsb.lt, www.marijampolesvsb.lt

Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija


Atgal