Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2015.04.12
Džiaugiamės moksleivių dalyvavimu viktorinoje „Sveikata – tai dovana“

Marijampolės profesiniame rengimo centre balandžio 9 d. vyko viktorina „Sveikata – tai dovana“, skirta paminėti Pasaulinę sveikatos dieną. Viktorinoje susirungė Centro skyrių pirmo kurso grupių komandos. Jos varžėsi demonstruodamos savo vertybines nuostatas apie sveikatos išsaugojimą ir stiprinimą, sveikos mitybos kultūrą, demonstravo kūrybiškumą, bendravimą ir bendradarbiavimą, dalinosi gerąja patirtimi. Renginį vedė  sveikatos priežiūros specialistė Irena Saldūnaitė.

Sveikata_2015_04_1_1.JPG

Pirmiausia dalyviai pristatė savo namų darbus. Jie atsivežė savo rankomis pagamintą sveikatai naudingą patiekalą: papasakojo, kaip buvo gaminama, kokiomis savybėmis pasižymi, kokių vitaminų ir mineralinių medžiagų gausime paragavę vieno ar kito skanėsto. Komandos varžėsi, kuris patiekalas yra naudingesnis sveikatai, patrauklesnis akiai (buvo vertinama pateikimo kultūra) ir pagaliau skanesnis. Patiekalų degustacija, įvykusi viktorinos pabaigoje, tapo smagia atrakcija.

Sveikata_2015_04_2jpg.JPG
Pristatę namų darbus komandos susikovė protų kovoje „Sukit, sukit galveles...“. Nors teigiama, kad sveikata – tai dovana, bet tą dovaną reikia mokėti saugoti, puoselėti, kad ji lydėtų visą gyvenimą. Šioje rungtyje mokiniai turėjo galimybę pademonstruoti savo žinias apie sveiką mitybą, kaip teoriją pritaiko praktiškai, kokius medicinos terminus moka paaiškinti.
Protų mūšiui pasibaigus Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Aušra Ralytė skaitė pranešimą „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė“. Ji kalbėjo apie tai, kas lemia mūsų savijautą, kas suteikia energijos, aiškino apie ligų atsiradimo priežastis, kodėl mes susergame. Mokiniai sužinojo, kad sąmoningas požiūris į supančią aplinką, stabili psichinė būsena, emocijos, tinkama mityba,kiti veiksniai ir nulemia mūsų sveikatą. Svarbu nugalėti įvairias baimes, nes sėkmingo žmogaus jos nestabdo: jis gali laisvai eksperimentuoti, rasti geriausius sprendimus. Mokiniai pagilino savo žinias, kurios yra reikalingos visam tolesniam gyvenimui, sveikatos ir kokybiško gyvenimo išsaugojimui.

Sveikata_2015_04_K.JPG

Dalyvius pasveikino Centro direktorius Vidas Juozas Šalaševičius, įteikė padėkos raštus ir diplomus. Viktorinoje pirmąją vietą laimėjo padavėjo ir barmeno mokymo programos (PBg14-1 gr.) mokiniai, antroji atiteko prekybos įmonių vadybininko padėjėjo ir floristo mokymo programų (PVg14-1, Fg14-1 gr.) mokiniams, o trečiosios vietos diplomai iškeliavo į Vilkaviškio skyrių. Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro prizais buvo apdovanoti nugalėtojai, o atminimo dovanėlėmis džiaugėsi visi viktorinos dalyviai.


Atgal