Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2015.06.12
Renginiai Tarptautinei jogos dienai paminėti vyks įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose

Birželio 21 dieną Lietuva kartu su 176 pasaulio šalimis pirmą kartą minės Tarptautinę jogos dieną. Šventinių renginių metu visoje Lietuvoje bus siekiama jogos Medžio pozos rekordo (1 pav.).

„Joga – ypatinga Indijos kultūros dalis, gyvuojanti daugiau nei 3000 metų. Tai kūno ir sielos harmonizacijos menas. Nors vakarų Europos šalyse ir Šiaurės Amerikoje joga išpopuliarėjo praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje, tačiau žmonių užsiimančių joga skaičius nuolat auga“, – sakė Indijos ambasadorius Lenkijai ir Lietuvai Ajay`us Bisaria.

Praėjusių metų rugsėjį Indijos ministras pirmininkas Šri Narendra Modi kreipėsi į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją (JTGA), ragindamas patvirtinti Tarptautinę jogos dieną. Tais pačiais metais 193 JTGA narės gruodžio 11 dieną patvirtino siūlymą, o 177 šalys birželio 21-ąją paskelbė Tarptautine jogos diena. Lietuvoje šventę kartu su partneriais organizuoja Indijos konsulatas.

Pirmasis renginys vyks visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Varėnoje, Tauragėje, Marijampolėje, Pasvalyje, Utenoje, Biržuose, Visagine ir Nidoje.
Trylika miestų ir miestelių sieks užfiksuoti Lietuvos rekordą. Bus stebimas didžiausias jogos dalyvių skaičius, vienu metu 12 val., atliekant medžio pozos pratimą, prie kurio kviečiami prisijungti visi entuziastai.

Marijampolėje renginį organizuoja Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Baltijos „Gyvenimo meno“ labdaros ir paramos fondas. Marijampoliečiai birželio 21 d. 11.00 val. yra kviečiami į Marijampolės Poezijos parką. Iki 12.00 val. dalyviai susipažins su jogos pratimais (asanomis), o 12.00 val. bus siekiamas jogos Medžio pozos rekordas. Po jogos pratimų visi bus kviečiami į pažintį su meditacija. Į renginį kviečiami ir vaikai, jų laukia gyvūnų asanos ir žaidimai. Užsiėmimus ves „Gyvenimo meno“ kursų mokytojai.

medzio_asana.jpg
1 pav. Medžio asana

Pasak Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės A. Ralytės atliekant jogos pratimus būtina jausti savo kūną ir jį gerbti, t.y. nesistengti per prievartą iš pirmo karto atlikti poziciją idealiai. Tokiu atveju jogos pratimai nesukels traumų, o atvirkščiai, ugdys pastabumą, meilę sau.

Dalyviai, neturintys kilimėlių, galės pasinaudoti Visuomenės sveikatos biuro kilimėliais. Renginys nemokamas.


Atgal