Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2015.11.13
Lapkričio 12-ąja pasaulyje buvo minima Plaučių uždegimo diena


___pixdesign123_Fotolia.jpg
.
Lapkričio 12-ąja pasaulyje minima Plaučių uždegimo diena. Marijampolės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad nuo kai kurių infekcijų, sukeliančių plaučių uždegimą, galima apsisaugoti skiepijantis.

Plaučių uždegimas (pneumonija) – tai ūminis infekcinis plaučių audinio uždegimas, kai dėl į plaučius patekusių mikroorganizmų plaučių alveolėse susikaupia uždegiminio skysčio ir ląstelių. Pagriondiniai simptomai: karščiavimas, šaltkrėtis, kosulys, skrepliavimas krauju, krūtinės skausmas, dusulys. Plaučių uždegimą gali sukelti virusai, bakterijos ir grybeliai. Plaučių uždegimo priežastimi gali būti ir daugiau kaip vienas sukėlėjas. Dažniausiai plaučių uždegimą sukelia pneumokokinės infekcijos sukėlėjas (Streptoccocus pneumoniae) ir Haemophilus influenzae B tipo (Hib) bakterijos.

Sukėlėjai plinta įvairiais būdais, tačiau dažniausiai galima užsikrėsti nuo sergančio čiaudinčio ar kosinčio asmens (oro lašeliniu keliu).

Didesnė rizika susirgti plaučių uždegimu yra mažiems vaikams (iki penkerių metų), senyvo amžiaus bei nusilpusio imuniteto žmonėms. Palankias sąlygas ligai prasidėti sudaro ūminė virusinė kvėpavimo takų infekcija (peršalimas ar gripas), lėtinės kvėpavimo takų ligos, rūkymas, alkoholizmas, taip pat imunitetą slopinančių vaistų vartojimas, kitos ligos (širdies nepakankamumas, cukrinis diabetas), stresas, badavimas.

Skiepai nuo pneumokokinės infekcijos, Haemophilus influenzae B tipo, gripo, tymų, kokliušo yra efektyviausios profilaktikos priemonės.

Svarbu neužmiršti nespecifinių apsaugos priemonių, tokių kaip: vengti kontakto su sergančiu asmeniu; kosint ir čiaudint užsidengti burną; nedelsiant išmesti panaudotas vienkartines nosinaites; dažnai plauti rankas.Daugiau patikimos informacijos apie uužkrečiamas ligas ir skiepus galima rasti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro interneto svetainėje www.ulac.lt


Atgal