Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2015.11.13
Kodėl svarbu tikrintis sveikatą?


Health_Screening.jpeg

Neretai pasitaiko, kad privalomas sveikatos tikrinimas kai kuriems vaikams yra vienintelė galimybė bent kartą per metus būti atidžiai apžiūrėtiems gydytojo. Tėveliai dažnai negali pamatyti tų sveikatos sutrikimų, kuriuos nustato gydytojas specialistas.

Gydytojas įvertins vaiko ūgį, svorį, kraujo spaudimą, regą, klausą, kraujotakos, kvėpavimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų funkcinę būklę. Medikas be technologijų pagalbos pastebi tokius kūno defektus, kaip sąnarių, judamojo aparato sutrikimai. Išklausęs nusiskundimus, atlikęs tyrimus, jei reikia, vaiką siunčia pas tos srities specialistus. 

Būtina sutaisyti dantis, nes infekcija burnos ertmėje yra pavojinga vaiko sveikatai. Kiekvienas pieninis dantis saugo vietą nuolatiniam dančiui. Jeigu jis sugenda, tuomet kyla pavojus, kad gali išdykti jau sugedęs nuolatinis dantis. Taip pat odontologas patikrins ir įvertins dantų sąkandį.
Pas odontologą reikia lankytis ir todėl, kad dantų gedimai, pūliniai ant šaknų palaiko infekciją, kuri gali sukelti reumatą. Dažnai besikartojanti, netinkamai gydoma angina taip pat gali tapti reumato priežastimi.

Širdies ligomis serga vis jaunesni žmonės, o miokardo infarktas per pastaruosius 30 metų padažnėjo beveik penkis kartus. Tam įtakos turi fizinis pasyvumas, netinkama mityba bei žalingi įpročiai. Gydytojas patars, kaip keisti gyvenseną ir paskirs reguliariai tikrintis širdies bei kraujagyslių būklę.

Kartą per metus netgi, atrodo, visiškai sveikam vaikui būtina atlikti kraujo ir šlapimo tyrimą. Tai padės nustatyti ar vaikas sveikai vystosi, nėra organizme sveikatai pavojingų pakitimų.

Taip pat labai svarbu patikrinti akis, nes joms mokykloje tenka pagrindinis krūvis. Reikia daug skaityti, rašyti, piešti, dirbti kompiuteriu. Krūvis akims kasmet didėja. Nuo regėjimo priklauso ne tik tai, kuriame suole ir eilėje bus pasodintas vaikas, bet ir jo gera savijauta bei mokslo pasiekimai. Tokios dažniausiai pasitaikančios regėjimo ydos kaip trumparegystė, toliaregystė, astigmatizmas yra pagrindinės akių nuovargio priežastys. Akių nuovargis gali sukelti galvos ir akių skausmą, vaizdo liejimąsi, dvejinimąsi, galvos svaigimą ir net pykinimą. Vaikas, kuris blogai mato užrašus lentoje, nuolat kovoja su vaizdo liejimusi, ima prasčiau mokytis.Neretai vaikas pats nesuvokia, kad blogai mato, ypač jei sutrinka vienos akies regėjimas.

Jei mokinys turi sveikatos sutrikimų šeimos gydytojas turi pateikti rekomendacijas dėl fizinio krūvio, mitybos, regos, vengtinų alergenų ir kt., taip pat gydytojas turi nurodyti savo kontaktus, telefono numerius, kuriais būtų galima susisiekti iškilus neaiškumams.Parengė
Asta Puteikienė
Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Nuotrauka www.healthtap.com


Atgal