Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

























2015.12.10
Kodėl skamba pavojaus varpai švenčių metu?


Šventės yra džiaugsmo šaltinis ir atokvėpio būdas. Tikrai išgyventa šventė mus atgaivina ir sustiprina. Ji – didžiulis energijos potencialas, nes būtent švęsdami išgyvename stiprią jausminę sąsają su kitais žmonėmis. Tačiau ilsėtis ir švęsti nėra taip jau paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Prieš šventes šoktelėja vaistų nuo persivalgymo ir pagirių pardavimas, padaugėja traumų, savižudybių ir nelaimingų atsitikimų. Šventės, turinčios pakylėti dvasią ir suteikti jėgų, dažnai turi atvirkštinį poveikį.

Vienas iš pagrindinių žmogaus poreikių – jausti, kad esi artimas. Švenčių metu pabuvimas kartu apima ne tik fizinį artumą, bet ir buvimą kartu mintimis bei širdimi, todėl žmogus turi galimybę patenkinti artumo poreikį. Dalinamės tuo, kuo užpildytas vidinis gyvenimas. Atsiduriame akistatoje su savimi bei savo gyvenimu. Jei nesame patenkinti savimi ar savo aplinka, tai išgyventi tikrą džiaugsmą ir pakylėjimą tampa sunku. Ne retai dėl to šventės tampa nebeįsivaizduojamos be alkoholio ir gausaus maisto, nes tai akimirkai užpildo vidinę tuštumą, sumažina nerimą, nesaugumo jausmą. Būsena, kurią geriantys asmenys įvardina ypatingu linksmumu dar vadinama ,,narkotiniu linksmumu“. Ši būsena nieko bendro neturi nei su laimės jausmu, nei su atsipalaidavimu. Tai tėra tik iliuzija, kad apsvaigus bendrauti su kitais linksmiau, greičiau atsipalaiduojama bei sumažėja įtampa. Vartodamas alkoholį ar persivalgydamas žmogus slopina baimes, todėl netenka galimybės susidoroti su baimės šaltiniu ir taip atsiriboja nuo problemos šaltinio.

Dažnai netinkamų atsipalaidavimo būdų griebiasi stresui neatsparūs, pervargę žmonės. Todėl būtina atsiminti, kad nervų sistema tokia pat svarbi, kaip ir bet kuris kitas organas, todėl nereikia ignoruoti jos siunčiamų pavojaus signalų: prastos dvasinės savijautos (nerimas, baimė, beviltiškumo jausmas, nuotaikų svyravimas, mintys apie mirtį), nemigos, sumažėjusio ar padidėjusio apetito, vidurių užkietėjimo, galvos skausmo, virškinimo trakto ir širdies veiklos sutrikimų. Būtina kasdien rūpintis savo psichologinės pusiausvyros palaikymu. Patartina lankyti streso valdymo ir atsipalaidavimo, įvairių terapijų užsiėmimus, reguliariai mankštintis, praturtinti dvasią kultūriniais renginiais.

Taigi šventės skirtos tam, kad atsikvėptumėme ir savo širdis pripildytume būties džiaugsmo. Susilaikykime nuo alkoholio, nepersivalgykime, daugiau laiko skirkime draugams ir artimiesiems – švęskime šventes džiaugsmingai, išradingai ir sveikai.



Pagal įvairius šaltinius informaciją parengė Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Aušra Ralytė


Atgal