Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2015.12.22
Eksperimentas su dantukais

Saldžiuose ir gazuotuose gėrimuose yra dideli dažančių medžiagų, rūgščių, saldiklių, konservantų ir kitų kenksmingų medžiagų kiekiai. Koloje, fantoje ir kituose limonaduose gausu kalorijų, nes juose daug cukraus ir jo pakaitalų. Todėl daugeliu atveju jie yra vaikų nutukimo ir net cukrinio diabeto priežastis. Kai kurių mokslininkų nuomone, cukraus pakaitalai gali sukelti vaiko hiperaktyvumą ir neigiamai veikti protinę raidą. Stomatologai įspėja, kad šiuose gėrimuose esantys cukrus ir rūgštys ardo dantų emalį ir skatina ėduonies vystymąsi, todėl vaikų dantys genda jau taip anksti vaikystėje. Gazuoti gėrimai kenkia virškinimui, gali pažeisti skrandį, todėl daug gazuotų gėrimų geriantys vaikai neretai skundžiasi skrandžio ir pilvo skausmais. Saldinti gaivieji gėrimai taip pat prisideda prie kūno svorio augimo. Šiuose gėrimuose vitaminu nei su žiburiu nerasite, tai – tik tuščios kalorijos. Bene visi savo sudėtyje turi kukurūzų sirupo – pigaus cukraus pakaitalo, kuris gali pažeisti kepenis.

DSC_0238_2.JPG

Marijampolės Petro Armino pagrindinės mokyklos 1b klasės mokiniai ir mokytoja L.Grabauskienė vykdė dviejų savaičių eksperimentą „Mitybos įtaka dantukų sveikatai“.

Mokiniai atnešė tris iškritusius dantis ir juos patalpino į skirtingus tris indus. Viename buvo įpilta gazuoto dažyto gėrimo, į antrą natūralių sulčių ir į trečią vandens. Dantukų pakitimus stebėjome po vienos ir po dviejų savaičių. Mokiniai įsitikino, kad didžiausią žalą  dantukams daro dažyti gazuoti gėrimai.Parengė
Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
A. Puteikienė


Atgal