Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2015.12.22
Lytiškumo ugdymas Profesinio rengimo centre

 Jau tradicija tapo, kad metų pabaigoje Marijampolės savivaldybės ugdymo įstaigose apsilanko įvairių sričių gydytojai, kuriuos kviečia Marijampolės visuomenės sveikatos biuras.

Gruodžio 14 dieną Marijampolės profesinio rengimo centre lankėsi užkrečiamų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėja gyd. L. Radzevičienė.
Gydytoja skaitė paskaitą ,,ŽIV/AIDS/LPL”, kurioje dalyvavo virėjo (Vg 15-1 gr.), siuvinių gamintojo (SG 15-1 gr.) ir floristo (F14-2 gr.) mokymo programų mokiniai. Lektorė kalbėjo apie ŽIV infekciją, kuria jau užsikrėtę virš dviejų tūkstančių Lietuvos žmonių, išsklaidė daug mitų, kurie apipynę šią ligą.
Taip pat mokiniai sužinojo apie lytiniu būdu plintančias ligas, jų užsikrėtimo kelius, ligų požymius ir kaip tokių ligų išvengti. Nuolat mokinių atnaujinamos ir gilinamos žinios formuoja tinkamą požiūrį į lytiniu būdu plintančias ligas. Gydytoja priminė, kad geriausia gyventi vadovaujantis tvirtomis moralės normomis.

Lapkričio 25 ir 19 dienomis Centro skyriuose lankėsi akušerė Audronė Žaldarytė. Ji susitiko su pirmo ir antro kurso merginomis. Šių susitikimų tikslas – socialinių ir higieninių įgūdžių ugdymas bei skatinimas laikytis sveikos gyvensenos principų.
Paskaitų metu merginos sužinojo, kad tinkami higienos įgūdžiai yra pati geriausia profilaktikos priemonė nuo įvairių ligų, taip pat viena iš priemonių mažinančių tikimybę užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis. Merginos susipažino su asmens higienos priemonėmis ir sužinojo, kaip jomis tinkamai naudotis. Jos gavo ir dovanėles, reikalingas asmens higienai.

Lapkričio 12 dieną su pirmojo kurso vaikinais susitiko gydytojas urologas Petras Pilypas.
Patyręs medikas paskaitoje „Lytinė sveikata“ apžvelgė vyriškos sveikatos ypatumus, kalbėjo apie gyvenimo įgūdžius, higieną. Vaikinams linkėjo visą gyvenimą rūpintis ir džiaugtis gera savo ir aplinkinių fizine ir dvasine sveikata.

Pilypas_2015_11.jpg


Parengė
Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Irena Saldūnaitė


Atgal