Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2016.02.10
Dažniausiai apsinuodija vaikai

 Marijampolės visuomenės sveiktos centre išanalizuoti apsinuodijimų atvejai mūsų apskrityje 2015 metais. Šiemet jų registruota 81 (2013 m. – 105, 2014 m. – 87 atvejis). Daugiausia apsinuodijimų šiais metais užregistruota Marijampolės savivaldybėje, mažiausia – Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybėse. Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos ir Vilkaviškio savivaldybėse dažniausiai apsinuodijo vaikai. Tačiau Šakių savivaldybėje jau kelis pastaruosius metus daugiausia apsinuodija suaugusieji. Pagrindinė apsinuodijimo medžiaga - medikamentai ir alkoholis. Dažniausiai (83 proc.) tai įvyksta namuose ar namų aplinkoje. Grėsminga, kad didžioji dalis – net 40 atvejų – apsinuodijimų buvo iš anksto apgalvoti, 38 atvejai – atsitiktiniai.

Statistika yra mažai kintanti, lyginant su pastaraisiais metais. Jei darytume tam tikras išvadas, gal pavyktų išvengti nelaimingų atsitikimų. Tačiau, kaip ir prieš dvejus, trejus metus, taip ir dabar alkoholis liejasi laisvai net paauglių vakarėliuose, kaip anksčiau, taip ir dabar mažyliai iškrausto mamų ir senelių rankines, kuriose randa vaistų ir juos suvalgo, registruota keletas apsinuodijimų kosmetikos priemonėmis, graužikų nuodais.

Marijampolės visuomenės sveikatos centras išanalizuoja kiekvieną apsinuodijimo atvejį. Galima džiaugtis, kad 2015 metais dėl apsinuodijimo neregistruota mirties atvejų.

Primename: suaugusieji yra atsakingi, kad vaistai, chemikalai, nuodai ir kitos medžiagos (taip pat ir alkoholis) būtų padėti saugioje, vaikams nepasiekiamoje vietoje. Rankinės, kuriose būna vaistų, taip pat turi būti padedamos saugiai. Ypatingą dėmesį tėvai turėtų skirti vaikams svetimoje aplinkoje (svečiuose, ypač kaime, kur būna ir įvairių trąšų, chemikalų).

Ką daryti apsinuodijus?

1. Visais įmanomais būdais nutraukti nuodo patekimą į organizmą.
2. Jei nukentėjusysis nesąmoningas, būtina paguldyti jį ant šono. Jeigu jis vemia, tuomet svarbu pasirūpinti, kad neužspringtų.
3. Jei apsinuodijęs žmogus dar sąmoningas, duoti išgerti 1-2 litrus šilto vandens, kuris sukeltų jam vėmimą. Dėmesio! Vėmimo negalima sukelti tuomet, jei įtariama, kad žmogus apsinuodijo benzinu, žibalu, kitokiu kuru, jį ištiko širdies priepuolis, prasidėjo traukuliai, jei apsinuodijo kūdikis, kuriam nesukakę šeši mėnesiai, jei moteriai yra trys paskutiniai nėštumo mėnesiai. Vėmimo negalima sukelti ir tuomet, jei įtariama, kad žmogus apsinuodijo rūgštimi arba šarmu.
Tuomet jam reikia duoti išgerti 1-2 stiklines vandens.
4. Nedelsiant kviesti greitąją medicinos pagalbą.Analizę atliko
Marijampolės visuomenės sveikatos centro
Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vyresnioji specialistė
Ina KavaliauskienėAtgal