Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2016.03.24
Grožio paslaugų teikimo vietose pažeidimų daugėja

Marijampolės apskrities teritorijoje 2015 metais planine tvarka buvo patikrintos 139 kirpyklos ir grožio salonai, iš kurių net 33 – iuose (tai sudaro 28 proc. visų patikrinimų) nustatyti Lietuvos higienos normos HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, pažeidimai. 2014 metais buvo patikrinti 144 grožio paslaugas teikiantys objektai, 19-oje buvo nustatyti minėtos higienos normos pažeidimai. Reikėtų paminėti, kad planine tvarka visuomenės sveikatos saugos kontrolė vykdoma, prieš tai raštu ne mažiau kaip dešimt darbo dienų iki patikrinimo dienos informavus paslaugos teikėją. Tačiau, net ir žinodami tikslią tikrinimo datą, ne visi grožio paslaugas teikiantys asmenys, teikia saugias paslaugas. Grožio paslaugas teikiančiuose objektuose higienos normos pažeidimai nustatyti: Marijampolės savivaldybėje 15-oje objektų, Vilkaviškio – 11-oje, Šakių – 3-iuose, Kazlų Rūdos ir Kalvarijos savivaldybėse - 2 - iuose.

2015 metais buvo atlikta 11 operatyviųjų kontrolių, kurių metu, nustatyta, kad Marijampolės savivaldybėje 7-iuose, o Vilkaviškio savivaldybėje 3-iuose objektuose grožio paslaugų veikla buvo vykdoma neturint leidimo - higienos paso. O tai reiškia, kad neįvertinta veiklos sąlygų atitiktis visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimams ūkinės komercinės veiklos vykdymo vietoje. Leidimas - higienos pasas patvirtina, kad veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos reikalavimus, todėl leidimo - higienos paso originalas ar kopija turi būti paslaugų vartotojams matomoje vietoje.

Dažniausiai nustatomi šie pažeidimai: neužtikrinama tinkama įrankių dezinfekcija ir sterilizacija, nepildomas kosmetikos gaminių, kurių tinkamumo naudoti terminas yra ilgesnis kaip 30 mėnesių, pakuotės atidarymo datos registras, grožio paslaugų teikėjai neįgiję žinių higienos ir pirmosios pagalbos teikimo klausimais.

Grožio paslaugų vartotojams būtina atsakingai rinktis grožio paslaugas teikiančius salonus ir saugoti save.

Paslaugų vartotojai turi žinoti, kad:

ü grožio paslaugų teikimo patalpoje turi būti rankų higienos priemonės: skystas muilas, rankų dezinfektantas, muilo ir dezinfekcijos priemonių dozatoriai, vienkartiniai rankšluosčiai arba rankų džiovintuvas. Šalia praustuvės turi būti atliekų surinkimo talpykla.

ü grožio paslaugos teikėja prieš kiekvieną paslaugą ir po jos turi nusiplauti rankas. Teikiant manikiūro ir pedikiūro (karpant nagų odeles), tatuiravimo, ilgalaikio (permanentinio) makiažo, papuošalų vėrimo bei kitas invazines grožio paslaugas, kurių metu gali būti pažeista kliento oda, privalo mūvėti vienkartines pirštines ir jas keisti po kiekvieno paslaugos vartotojo.

ü paslaugos vartotojui pareikalavus, privaloma suteikti informaciją apie naudojamus instrumentų valymo, dezinfekcijos ir sterilizacijos būdus, naudojamus kosmetikos gaminius, dažus.

ü teikiant paslaugą kiekvienam paslaugų vartotojui turi būti naudojami švarūs, kitiems vartotojams nenaudoti, ar vienkartiniai užtiesalai, apdangalai arba popierinės juostelės bei servetėlės.

ü paviršiai, prie kurių tiesiogiai liečiasi paslaugos vartotojas teikiant jam grožio paslaugą, turi būti dengiami vienkartiniu užtiesalu.

ü paruošti naudoti instrumentai turi būti laikomi švarioje, dezinfekuotoje ir uždengtoje talpykloje, o vienkartiniai sterilūs arba sterilizuoti daugkartiniai naudojami instrumentai išpakuojami klientui matant.

ü instrumentai, kurių negalima tinkamai dezinfekuoti ar sterilizuoti, turi būti vienkartiniai.

ü draudžiama teikti tatuiravimo, ilgalaikio (permanentinio) makiažo, papuošalų vėrimo paslaugas asmenims iki 18 metų, nepateikusiems tėvų arba globėjų raštiško sutikimo.

ü tatuiruočių trafaretai turi būti vienkartiniai. Tatuiravimui, ilgalaikiam (permanentiniam) makiažui naudojami dažai turi būti sterilūs ir naudojami laikantis tinkamumo naudoti terminų. Draudžiama vienkartiniame inde likusius dažus naudoti kitam paslaugos vartotojui.

ü veriami papuošalai turi būti sterilūs ir turėti saugą patvirtinančius dokumentus lietuvių kalba.

ü turi būti suteikta informacija apie riziką, susijusią su paslaugų teikimu, galimas komplikacijas, elgesį ir priemones, kurių turi būti imamasi prieš ir po procedūros, tolesnę kūno vietų priežiūrą, galimas alergines reakcijas arba padidėjusį organizmo jautrumą, dirginimą, niežėjimą, paraudimą, išsausėjimą, atmetimo reakcijas ir kt. Jeigu dėl ligos, amžiaus, organizmo būklės, grožio paslauga (procedūra) negali būti teikiama, vartotojas turi būti apie tai informuojamas.

Pastebėjus, kad Jums buvo suteikta nesaugi paslauga arba Jūsų turimais duomenimis paslaugos teikėjas dirba be leidimo – higienos paso, Marijampolės visuomenės sveikatos centro darbuotojai prašo apie tai raštu, elektroniniu paštu ar žodžiu informuoti Centrą, nurodant paslaugos teikėjo vardą, adresą bei savo kontaktinius duomenis.

Marijampolės visuomenės sveikatos centro

visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus

vyriausioji specialistė Brigita Kamorūnaitė


Atgal