Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2016.05.23
Šv. Jokūbo kelio ambasadorių estafetė įsibėgėja visoje Lietuvoje

Vis dažniau jaunimo tarpe pasigirsta dar karšti keliautojų, piligrimų įspūdžiai iš kelionių po Šiaurės Ispaniją, vienu seniausių piligrimų keliu. Tai kelias, vedantis į didingąją Kompostelos Šv. Jokūbo katedrą, kur manoma yra palaidotas Apaštalas ir kankinys šventasis Jokūbas. 

Lietuvoje prieš keletą metų pradėtas populiarinti lietuviškasis Šv. Jokūbo kelias taip pat susi-laukia nemažo susidomėjimo. Štai balandžio viduryje startavusi Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetė, turėjusi baigtis gegužės 31d., vyks ir birželio mėnesį. Ji skirta pasitikti Lietuvos Šv. Jokūbo kelių pripažinimą Europos lygiu, Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos įsteigimą ir jos įsijungimą į Europos Šv. Jokūbo kelio federaciją jos generalinės asamblėjos posėdyje, vyksiančiame birželio 3 dieną Portugalijoje.

Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetės dalyviai akcijos metu ne tik dviračiais ar pėsčiomis įveikia po kelias dešimtis kilometrų Lietuvos keliais, bet ir specialiu Šv. Jokūbo kelio – Camino de Santiago – ženklu, pripažintu ir naudojamu visoje Europoje, žymi Šv. Jokūbo kelius, juose esančias lankytinas vietas, visuomeninius pastatus, švietimo įstaigas, nakvynės namus, maitinimo punktus, bendrauja su vietos bendruomenėmis. Žygio atstumai parenkami taip, kad būtų įveikiami per vieną dieną, o jaunuosius ambasadorius lydi akcijos sumanytojai, Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos atstovai.

Jungtis į žygius minant dviračių pedalus ar keliaujant pėsčiomis pasirinktomis lietuviškųjų Šv. Jokūbo kelių atkarpomis kviečiami moksleiviai, gimnazistai, studentai, jauni profesionalai. Maršrutai driekiasi per kelis Lietuvos regionus, akcija jungia daugiau nei dešimt savivaldybių: Molėtų, Trakų, Kaišiadorių, Jonavos, Kauno, Marijampolės, Kalvarijos, Lazdijų, Alytaus, Druskininkų ir Varėnos. 

Šiandien, gegužės 23d. Trakų rajono Onuškio Donato Malinausko gimnazijos direktorės ir Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos narės R. Blikertienės suburtas būrys moksleivių eina ir važiuoja maršrutu Onuškis – Žiežmariai (dalis maršruto pėsčiomis, kita dalis – autobusu).

Į kvietimą atsiliepė ir aktyviausias Dzūkijos jaunimas: lazdijiečiai į dviračių žygį rinksis gegužės 27 dienos rytą prie rajono savivaldybės. Žygio organizatorė, Lazdijų jaunimo reikalų tarybos narė paskatino ir keletą savivaldybės darbuotojų dalyvauti žygyje, kurie kabinetų kėdes vienai dienai išmainys į dviračio sėdynes. Maršrutą Lazdijai – Kalvarija, sieksiantį 25 kilometrų, įveiks ir Lazdijų miesto moksleiviai, o žygiui vadovaus karininkas kpt. Kęstutis Pileckas. Finiše Šv. Jokūbo kelio ambasadorius pasitiks Kalvarijos Švč. M. Marijos Vardo bažnyčios klebonas kun. Gediminas Bulevičius, kuris ambasadorius plačiau supažindins su Šv. Jokūbo kelių Lietuvoje istorija, papasakos apie apaštalą Šv. Jokūbą ir ispaniškajį Camino de Santiago.

Gegužės paskutinįjį sekmadienį, Marijampolės miesto dienų proga, dviračiais planuojama keliauti Šv. Jokūbo kelio maršrutu Marijampolė – Skardupiai – Kalvarija. Į Šv. Jokūbo ambasadorių gretas ketinanti įsijungti Marijampolės kolegijos bendruomenė kelyje jėgas ir patyrimus vienys su Marijampolės dviračių klubo „Mano velo“ nariais. Kviečiami jungtis ir moksleiviai. 10 val. J. Basanavičiaus aikštėje Šv. Jokūbo kelio ženklą įteikę Marijampolės kolegijos atstovams ambasadoriai pajudės Skardupių Švč. M. Marijos Krikščionių pagalbos bažnyčios, kurioje kaip tik gegužės 29 dieną minimi tituliniai atlaidai, link. 

Visi estafetės dalyviai aprūpinami kepuraitėmis, marškinėliais ir vėliavėlėmis su Šv. Jokūbo kelio – Camino de Santiago – arba Šv. apaštalo Jokūbo ženklais, iš kurių ir bus atpažįstami kelyje. O įveikę pasirinktą estafetės etapą gaus Šv. Jokūbo kelio ambasadorių sertifikatus.

Pirmoji jaunųjų ambasadorių jungtinė komanda, sudaryta iš Kauno rajono Ežerėlio pagrindinės mokyklos moksleivių ir Jono Bosko kuopos ateitininkų iš Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos, paskutinįjį balandžio šeštadienį lydima mokytojų ir jau minėtos aso-ciacijos narių R. Markevičienės ir L. Kurantavičienės, esatafetėje jau sudalyvavo ir 250 kilo-metrų įveikė, riedėdami autobusu. Jie keliavo Šv. Jokūbo žiedu, kuris jungia visas vienuoli-ka Lietuvoje esančių Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčių, estafetės maršrutas vingiavo per penkis miestus ir miestelius ir tokiu būdu dalyvavusieji aplankė net keturias Šv. Jokūbo šventoves: Šv. Mišias žygio dalyviai šventė Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje, Žiežmariuose juos pasitiko svetingi parapijiečiai, o didingos Onuškio Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios papėdėje jaunieji ambasadoriai jau dalinosi žygio patirtimi su netrukus į akciją įsijungsiančiais Onuškio gimnazijos bendruomenės nariais. Jaunieji ambasadoriai finišavo ant Nemuno kranto iškilusiame, piliakalniais pasipuošusiame viename seniausių Lietuvos miestelių – Puni-oje, kuri pelnytai didžiuojasi savo Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia. 

Gegužės 20 dieną, jaunieji Šv. Jokūbo kelio ambasadoriai keliavo maršrutu Alanta – Avilčiai – Molėtai ir Joniškis – Molėtai. Alantos seniūno, patyrusio dviratininko ir taip pat Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos nario, Aidono Užubalio paraginti gimnazistai iššūkį įveikė išskirtinai – lenktyniaudami su Joniškio mokyklos-daugiafunkcinio centro moksleiviais. Beveik trys dešimtys Alantos ir Joniškio jaunimo, startavę skirtinguose miesteliuose, susitiko Molėtuose bendrai vakarienei ir įspūdžių dalyboms su miestelėnais.

Šios jaunimo akcijos tikslas – populiarinti Šv. Jokūbo kelius Lietuvoje, skatinti piligrimystę mūsų valstybės viduje, atrasti Šv. Jokūbo kelius savoje ir kaimyninėse savivaldybėse, aplankyti pasirinktame maršrute esančias šventoves, susipažinti su turtingu istorijos, kultūros, gamtos, architektūros, bažnytinio meno paveldu, kurį esame išsaugoję Lietuvoje. Šv. Jokūbo kelio jaunuoju ambasadoriumi gali tapti kiekvienas jaunas žmogus, dalyvausiantis šioje akcijoje ir įveiksiantis bent vieną estafetės etapą. 

Gero kelio, jaunieji Šv. Jokūbo kelio ambasadoriai!

Parengė Aurelija Krampaitė


Marijampolie___ius_kvie___iam_keliauti_dvira___iais.JPG zenklas_jokubo_kelio.jpgAtgal