Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2016.06.21
Marijampolės J. Basanavičiaus aikštėje paminėta Tarptautinė jogos diena


Sekmadienio ankstų rytą J. Basanavičiaus aikštėje Marijampolės gyventojai turėjo išskirtinę galimybę sudalyvauti atviruose jogos praktikose, kurias organizavo Baltijos „Gyvenimo meno“ labdaros ir paramos fondo savanoriai, siekiant paminėti Tarptautinė jogos dieną.

Į jogos užsiėmimus aikštėje, kurie prasidėjo 7 valandą ryte, susirinko 40 dalyvių – tarp kurių buvo ne tik patyrusių jogų, bet ir smalsuolių, norinčių susipažinti ir išbandyti visame pasaulyje vis labiau populiarėjančią jogą. Jauniausias užsiėmimų dalyvis – aštuonmetis berniukas, kantriai atliko visus pratimus tarsi įgudęs meistras. Užsiėmimus vedė „Menas būti laimingu“, „Gyvenimo meno joga“ ir „Art Excel‘‘ (8-13 metų vaikams) kursų mokytoja Ingrida Kučinskienė, kuri Marijampolėje ir kituose miestuose nuolat veda šias programas. Už bendradarbiavimą organizatoriai dėkingi renginio partneriui – Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biurui.

Lepinant saulėtam ir šiltam rytui, užsiėmimas prasidėjo nuo tradicinių jogos pratimų – lengvo apšilimo ir jogos asanų – saulės pasveikinimų, kurie pasak instruktorės gerina kraujotaką ir viškinimą, stiprina širdį ir pagrindines raumenų grupes, suteikia kūnui lankstumo, tiesina laikyseną ir ne tik - taip pat gerina regėjimą, lavina intuiciją bei ramina protą. Saulės pasveikinimus gali daryti ne tik suaugę, bet ir vaikai. Po pusvalandžio aktyvių tempimo ir raumenų stiprinimo pratimų, buvo atliekami kvėpavimo pratimai ir meditacija, kurių tikslas – pasiekti proto, kūno ir dvasios vienybę. Jogos mokytojai pabrėžia, jog kvėpavimas valdomas lengviau, nei protas ar emocijos, todėl naudojant kvėpavimo technikas galima keisti proto būseną ir taip pasiekti išsvajotą ramybę bei pusiausvyrą.

Po rytinių jogos praktikų nurimę, ir giliau savyje susitelkę dalyviai plojimais palydėjo pasibaigusį užsiėmimą, o jogos mokytoja patikino, kad tikrai yra būdų, kurie sunkesnėmis gyvenime akimirkomis padeda atgauti vidinę pusiausvyrą ir ramybę.

2014 m. rugsėjo 27 d. Indijos ministras pirmininkas Šri Narendra Modi kreipėsi į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją (JTGA) ir paragino patvirtinti Tarptautinę jogos dieną. Tais pačiais metais 193 JTGA narės gruodžio 11 d. patvirtino siūlymą, o remdamosis sprendimu 177 šalys birželio 21-ąją paskelbė Tarptautine jogos diena. Minint Tarptautinę jogos dieną, atviri jogos užsiėmimai vedami daugelyje pasaulio miestų įskaitant ir Lietuvą – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje. Šių metų jogos dienos šūkis – su joga saulė niekada nenusileidžia!

joga2.JPG

joga.JPG

meditacija.JPG

Baltijos „Gyvenimo meno“ labdaros ir paramos fondo informacijaAtgal