Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2016.08.29
Mažiesiems marijampoliečiams atostogos - sveikatinimosi metas

Atsiliepimas1.JPG
1 pav. Dalyvio atsiliepimas apie mokymus

Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras jau antrus metus iš eilės atostogų metu vaikams organizuoja sveikatingumo mokymus, kuriuose 3 dienas iš eilės, keletą valandų skiriamas dėmesys vaikų emocinei, protinei ir fizinei sveikatai gerinti. Vaikai tokius užsiėmimus lanko labai noriai, programą kartoja net po keletą kartų, nes veiklose vaikams suteikiama galimybė išreikšti savo kūrybingumą, sugebėjimus, įgyti įgūdžių bendrauti, atsipalaiduoti per žaidimus, o tai vaikams suteikia daug teigiamų emocijų, noras gyventi sveikiau tampa stipresnis.

Pavasario, rudens ir vasaros atostogų metu nemokami užsiėmimai vaikams Marijampolėje tapo gana paklausūs – tėvai suskumba registruoti vaikus vos pasirodžius skelbimui apie mokymus. Be abejonės, toks tėvų aktyvumas yra sveikintinas. Šią vasarą sveikatingumo mokymai buvo organizuojami 4 kartus, kuriuose iš viso dalyvavo 72 vaikai.

manksta6.JPG
2 pav. Mankšta

Mokymus vedanti visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė A. Ralytė pastebi, kad be galo svarbi yra tėvų įtaka vaikams: kaip vaikus išmokyti atsisakyti bulvių traškučių, gazuotų gėrimų, guminukų, kai tėvai patys reguliariai vartoja šiuos produktus bei perka vaikams? Specialistė prisimena atvejį, kai mama pirmą dieną atvedė į užsiėmimą vaiką, kuris atsinešė "Coca-Colos" gėrimą. Vadinasi, žinių trūksta ne tik vaikams, bet ir tėvams. Nenuostabu, kad daugeliui vaikų sveikatinimo mokymų metu pradėti gyventi sveikiau yra sunku. Tačiau užsiėmimuose naudojamas grupinio darbo metodas - visa grupė kartu susitaria nevalgyti to, kas labiausiai nesveika. Tokiu būdu mokymas tampa įdomiu žaidimu, padedančiu įsiminti, kokių produktų reikėtų vartoti kuo rečiau, o kokie yra palankūs sveikatai.

atsiliepimas2.JPG
3 pav. Dalyvio atsiliepimas apie mokymus

Taip pat daug lengviau vaikams tampa prisiminti ir įprasti valytis dantis, kai to mokomasi žaidimo forma. Užsiėmimuose vaikai antrą dieną dalinasi, kaip sekasi įgyvendinti sveikos mitybos taisykles, pastebėti emocijas, bei atlikti kitus namų darbus, pavyzdžiui, atlikti šeimos nario apklausą apie jo fizinį aktyvumą. Gali pasirodyti keista, bet vaikams labai patinka atsipalaidavimo pratimai. Po mankštos vaikai 10 minučių ramiai guli ant kilimėlio ir grojant ramiai muzikai keliauja į „miego karalystę“. Ypač judresni vaikai, sunkiau laikantys dėmesį, atsiliepimuose šį pratimai įvardina kaip vieną iš labiausiai patikusių. Mokėti pailsėti ir atsipalaiduoti yra labai svarbu.

Mokymuose daug dėmesio skiriama žaidimams, kurie skatina judėti, mąstyti, kurti, bendrauti, spręsti problemas, susikaupti. Tai didina vaikų pasitikėjimą savimi, atveria jų talentus vaidinti, improvizuoti, lyderiauti, suprasti ir padėti kitam. Būna vaikų, kurie kartoja programą antrą, trečią kartą, ir vis drąsiau imasi iniciatyvos dalyvauti užduotyse, palikdami stebėtojo poziciją. Tokiu atveju akivaizdžiai pastebimi vaiko pokyčiai – kitaip vertina situacijas, kliūtis, išnaudoja galimybes.

vaiku_grandine.JPG
4 pav. Atsipalaidavimas per juoką


Užsiėmimų „vinis“ – laimės paslapties sužinojimas (skaitykite apačioje pasaką „Kas yra laimė“) ir šios išminties pritaikymas praktiškai užsiėmimų metu: mokomasi atsipalaiduoti, žaisti, džiaugtis, linksmintis ir susikaupti, laikytis sveikos gyvensenos taisyklių, daryti gerus darbus, mokytis. Derinti šiuos du dalykus mokomės visą gyvenimą, tik šiuose mokymuose tai pradedame daryti sąmoningiau.

Ateityje ir toliau vaikų atostogų metu bus organizuojami užsiėmimai vaikams, tad sekite Visuomenės sveikatos biuro renginius. Daugiau informacijos tel. 8 673 09 960 arba el. paštu a.ralyte@marijampolesvsb.lt

atsipalaidavimo_pratimas4.JPG
5 pav. Atsipalaidavimas ir poilsis

KAS YRA LAIMĖ? (PASAKA)

Vienas turtuolis pasiuntė savo sūnų pas išmintingiausią pasaulyje žmogų sužinoti Laimės Paslapties. Po keturiasdešimties dienų kelionės per dykumą jaunuolis pagaliau priėjo Išminčiaus pilį, stovinčią kalno viršūnėje. Išminčius, atidžiai išklausęs vaikino ir sužinojęs, ko jam reikia, pasakė šiuo metu neturįs laiko atskleisti Laimės Paslapties, tačiau pasiūlė jam apžiūrėti rūmus ir sugrįžti po poros valandų.

- Tik norėčiau tave paprašyti vienos paslaugos, – pridūrė Išminčius ir padavė jaunuoliui šaukštelį, o į jį įlašino du lašus aliejaus. – Vaikščiodamas nešk tą šaukštelį taip, kad neišpiltum aliejaus. Jaunuolis pradėjo lipti rūmų laiptais – aukštyn ir žemyn, vis nenuleisdamas akių nuo šaukštelio. Po dviejų valandų jis vėl prisistatė Išminčiui.

- Taigi, – klausia šis, – ar matei persų kilimus valgomajame? Ar matei parką, kurį Vyriausiasis Sodininkas kūrė dešimtį metų? Ar atkreipei dėmesį į puikiuosius pergamentus mano bibliotekoje? Sumišęs jaunuolis prisipažino nematęs nieko. Jo vienintelis rūpestis buvęs neišlieti Išminčiaus įlašintojo aliejaus.

- Gerai. Grįžk ir apžiūrėk mano pasaulio stebuklus,- tarė jam Išminčius. – Negalima pasitikėti žmogumi, nemačius jo namų.

Kiek nuramintas, jaunuolis vėl paėmė šaukštelį ir pradėjo vaikštinėti po rūmus, šįkart apžiūrinėdamas visus ant sienų ir palubėse iškabinėtus meno kūrinius. Dabar jis pamatė sodus, aplink juos dunksančius kalnus, subtilių gėlių grožį, pastebėjo, kaip skoningai parinkta vieta kiekvienam meno kūriniui. Grįžęs pas Išminčių, jis smulkiai apsakė, ką regėjęs.

- Bet kurgi tie du aliejaus lašai, kuriuos buvau tau įdavęs? – tuomet paklausė jo Išminčius.
Jaunuolis pažvelgė į šaukštelį ir suprato juos išpylęs.

- Tai va, – pasakė Išminčius, – galiu tau duoti vienintelį patarimą: Laimės Paslaptis yra matyti visus pasaulio stebuklus, sykiu nepamirštant dviejų aliejaus lašų šaukštelyje (Paulo Coelho "Alchemikas").

Kas yra laimė? O tai yra pareiga, kurią simbolizuoja užduotis (šaukštelio nešimas) ir pasaulio stebėjimas, grožėjimasis kiekviena akimirka, laisvės pojūtis. Laimę galima pasiekti tik suderinus abu šiuos dalykus. Nes turėdami vien pareigas ir užduotis mes per savo darbus nematysime pasaulio grožio, kitaip sakant, mes negyvensime. O tik vegetuosime. Tuo tarpu tie, kurie tik grožėsis gyvenimu ir tik ims naudą iš jo, nieko nesuteikdami pačiam pasauliui ir jo žmonėms, nejaus pilnos laimės, jie jaus tik tą laimę, kurią gali duoti tik kūnas. Dvasios laimė jaučiama tik tada, kada duodama, o ne imama. Pasistenkime suderinti pareigą ir darbą su laisve, laisve matyti ir jausti... Tik taip mes tapsime laimingi.


Vaiku_foto.JPG
6 pav. Dėmesio sutelkimo pratimas


Parengė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Aušra Ralytė


Atgal