Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2016.09.13
Marijampolės sveikuolių klubas organizavo savaitgalio stovyklą „Galiu padėti sau ir kitiems“


visi.jpg

2016 m. rugsėjo 10-11 d. Marijampolės Mačiuliškių kaime, prie Alaburdų ežero sveikai praleisti savaitgalį susirinko Marijampolės sveikuolių klubo nariai, jų šeimos nariai, draugai. Į savaitgalio stovyklą „Galiu padėti sau ir kitiems“ visus kvietė Marijampolės sveikuolių klubo „Prana“ pirmininkė Lina Laukaitienė.

Saulėtą šeštadienio rytą stovykla prasidėjo nuo susipažinimo. Savaitgalio susitikime dalyvavo ne tik patyrę sveikuoliai, bet ir asmenys, kurie sveikos gyvensenos idėjomis anksčiau nesidomėjo. Vėliau, dalyviai aktyviai praleido laiką su futbolo treneriu Martynu Karpavičiumi, kuris paskatino paminėti Europos masinio futbolo savaitę (UEFA Grassroots Week). Daugelis asmenų pirmą kartą pajuto futbolo žaidimo „skonį“, todėl džiaugėsi iš arčiau susipažinę su visame pasaulyje populiaria sporto šaka. Futbolo treniruotėje dalyviai varžėsi įvairiuose rungtyse: kuo daugiau kartų išmušinėti kamuolį ant galvos ir kojos nenuleidžiant jo ant žemės (tarp moterų laimėjo A. Puiteikienė ir A. Ralytė, tarp vyrų – D. Puteikis), kamuolio įspyrimo į lanką rungtį laimėjo A. Puteikienė, o futbolo varžybose (3x3) laimėjo komanda „Už sveiką Lietuvą“ (V. Kvaraciejienė, P. Kvaraciejus, D. Krištopaitienė). Treneris dalyvius apdovanojo medaliais, marškinėliais, futbolo kamuoliais, apyrankėmis. Po pažinties su futbolu, dalyviai klausėsi Roko Jarašiaus paskaitos apie atsakomybės prisiėmimo sąryšį su sveikata. Lektorius – verslininkas, aktyvus visuomenės veikėjas, pasidalino savo asmenine patirtimi, kaip atsakomybės prisiėmimas už savo sveikatą jam padėjo pasveikti, tapti laimingu ir išpildyti savo svajones. R. Jarašiaus asmeninė gyvenimo istorija įkvėpė nepasiduoti sunkumams, paskatino visuomet ieškoti problemos priežasčių ir klausyti ne tik proto, bet ir širdies balso. Pasak lektoriaus, visata nori iš mūsų tobulėjimo.


Po paskaitos vyko „Indėnų žygis“, jogos pratimai su visuomenės sveikatos stiprinimo specialiste, „Gyvenimo meno“ kursų mokytoja Aušra Ralyte. Vakare, kol vaikai, įkvėpti rytinės futbolo treniruotės, žaidė futbolą, suaugusieji praleido jaukų vakarą su gongų garsais, kurį vedė Vyrenijus Andrijauskas. Gongų garsai nepaliko nei vieno abejingo, suteikė naujų patyrimų, suvokimų ir gilesnį atsipalaidavimą.

Sekmadienis prasidėjo rytine mankšta. Iš rytinio sąstingio stovyklos dalyvius išjudino kineziterapeutė Kristina Latožaitė. Sveikuoliai, tradiciškai, po rytinės mankštos, išsimaudė ežere, ir žvaliai nusiteikę toliau dalyvavo jogos mokytojos Daivos Mekionytės Čepavičienės užsiėmime. Taip aktyviai ir linksmai praleidus savaitgalį visi išsiskirstė su puikia nuotaika bei lūkesčiais – vieni su prašymu kitą kartą tokio pobūdžio stovyklą organizuoti daugiau dienų, dar kiti – organizuoti dažniau bent trumpesnius tokius susitikimus. Tačiau visi bendrai sutiko, kad tokie susitikimai būtini ir reikalingi: „norėtųsi kartoti ir kartoti tokią stovyklą“ – atsiliepimuose rašė vienas iš dalyvių.

Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos dėka, Marijampolės sveikuoliai šį kartą laisvalaikį praleido ypatingai aktyviai ir sveikai. Iš Marijampolės savivaldybės lėšų nevyriausybinėms organizacijoms Marijampolės sveikuolių klubas taip pat įgyvendino projektą „Fizinis aktyvumas – mūsų laisvalaikis“. Sveikuolių klubas „Prana“ visuomet pasiruošęs priimti naujus bendraminčius į klubą. Tad padėkime sau ir kitiems išlikti sveikiems!

Straipsnį parengė Marijampolės sveikuolių klubo narė A. Ralytė


zaidimas_futbolo2.JPG

taiklioji_koja_lankas.JPG

indenu_zygis4.JPG

vakarine_joga.JPG

Gongai.JPG

sekmadienio_rytine.manksta.JPG

atsisveikinimas.JPG


Atgal