Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2016.09.22
Žingsniamačių akcijos rekordininkė 33 578 žingsnių per dieną savininkė

Žingsniamatis – puiki motyvacijos priemonė fiziniam aktyvumui didinti. Tuo įsitikino Visuomenės sveikatos biuras liepos pradžioje Marijampolės savivaldybės gyventojams pasiūlęs priimti iššūkį – nueiti 10 000 žingsnių per dieną. Akcijoje užsiregistravo 244 dalyviai, kurie pasiryžo stebėti savo nueinamus žingsnius bei vadovautis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis – per dieną nueiti ne mažiau kaip 10 000 žingsnių.

Iššūkiu „nueiti 10 000 žingsnių per dieną“ susidomėjo įvairaus amžiaus ir profesijų asmenys – 30 vyresnio amžiaus žmonių, 6 kaimo gyventojai, 9 pedagogai, 8 socialiniai darbuotojai, 11 valstybių ir savivaldybių įstaigų darbuotojų, 180 kitų profesijų atstovai. Maloniai nustebino UAB „Marijampolės pieno konservai“ vadovybės iniciatyva žingsniamačių akciją suorganizuoti bendrovės kolektyvui. Tad 50 dalyvių, dirbančių šioje bendrovėje, taip pat stebėjo nueinamus žingsnius per dieną. Taip pat daugiau dėmesio fiziniam aktyvumui skirti nusprendė grupė asmenų iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Marijampolės departamento. Susitarimas grupėje suteikia daugiau motyvacijos, ryžto, valios, tad daug lengviau būti fiziškai aktyviam, jei į tai įsitraukia bendradarbiai, šeimos nariai, draugai.

Po dviejų mėnesių į Visuomenės sveikatos biurą dalyviai pristatė savo nueitų žingsnių skaičių per dieną. Paaiškėjo, kad didžioji dalis dalyvių įsivaizdavo, kad nueina žymiai daugiau, o realybė pasirodė prastesnė. Visi dalyviai sutiko, kad žingsniamatis tikrai paskatino ir motyvavo daugiau vaikščioti. Vienas iš dalyvių dalinosi įspūdžiais, kad net lietingu oru žingsniamatis jį motyvuodavo išeiti į parką pasivaikščioti. Žingsnių rekordininkė tapo Rima Brusokienė (27 m.), kuri per darbo dieną suvaikščiodavo net iki 33 578 žingsnių. Dalyvė minėjo suvokusi, kad darbas jei atneša didelę naudą, nes ne darbo metu (laisvą dieną) nueidavo tik 3 000 žingsnių. Žingsniamatis dalyvę paskatino būti aktyvesnei ir laisvadienių metu. R. Brosukienė už kruopštų žingsniamačio rodmenų registravimą apdovanota Visuomenės sveikatos biuro suvenyrais – rašikliu, arbatos puodeliu ir sveikos gyvensenos knyga.

Taigi žingsniamatis puiki priemonė skatinanti žmones daugiau judėti. Tad jei trūksta idėjų, ką padovanoti gimtadienio ar kitų švenčių metu artimam žmogui – žingsniamatis būtų puiki dovana maloniai nustebinanti kiekvieną.

subtilus_dizainas_zingsniamatis_n_lt_678.png
1 pav. Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras žingsniamatį „Pajudėk“ dovanojo kiekvienam akcijos dalyviui.


Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacijaAtgal