Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2016.11.29
Nepamirškime dėvėti atšvaitų!


Kelių eismo taisyklių reikalavimai pėstiesiems, dviratininkams ir vadeliotojams naudoti atšvaitus, dėvėti liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais, yra ne rekomenduojamojo pobūdžio, bet privalomi.


297529_orig.jpg

Pėstieji, kaip ir automobilių vairuotojai ar dviratininkai, yra visaverčiai kelių eismo dalyviai. Kaip rodo statistika, tai – pati pažeidžiamiausia eismo dalyvių grupė. Iš visų žuvusiųjų Lietuvos keliuose maždaug trečdalį sudaro pėstieji. Pakliuvę į eismo įvykį jie paprastai patiria sunkesnius sužalojimus nei kiti, nes jų nesaugo automobilio kėbulas, saugos diržai, šalmas ar kitos priemonės. Tam, kad būtų išvengta eismo įvykių, ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji turi elgtis atsakingai, apdairiai ir nekelti pavojaus ar nepatogumų kitiems eismo dalyviams.

Patarimai pėstiesiems

• Nevaikščiokite greitkeliais ir automagistralėmis – dideliu greičiu važiuojantys automobiliai kelia didelę grėsmę.
• Eikite tik šaligatviu, jei jis yra.
• Eikite per gatvę tik leistinoje vietoje.
• Kai nėra šaligatvio, saugiausia eiti prieš transporto judėjimo kryptį. Kelkraščiu važiuojant neįgaliųjų vežimėliais, vedantis motociklus, mopedus, dviračius, traukiant ar stumiant vežimėlius privalu judėti tik viena eile ir tik transporto priemonių judėjimo kryptimi.
• Stenkitės būti matomi – apsirenkite šviesių spalvų drabužiais ir prisisekite atšvaitą. Labai tamsiose teritorijose turėkite žybsintį žibintuvėlį.
• Būkite atsargūs. Nereikia tikėtis, kad vairuotojai jus mato.
• Alkoholis ir narkotinės medžiagos gali sumažinti Jūsų galimybes saugiai eiti, taip kaip sumažina galimybes saugiai vairuoti.
• Būkite itin atsargūs eidami per kelias eismo juostas turintį kelią ir ten, kur yra ganėtinai didelis
greitis.
• Pirmosiomis mokslo metų dienomis tėvai turėtų nuvesti vaiką į mokyklą ir parodyti saugiausią
kelią.
• Išlipus iš maršrutinio transporto negalima eiti per gatvę pro transporto priemonės priekį, nes tada pėsčiojo nemato kitų automobilių vairuotojai, o iš stotelės pajudėjusi transporto priemonė gali užkliudyti į gatvę išėjusį žmogų.

NIEKADA:
• neikite per kelią ties posūkiu ar vingiu;
• neikite per kelią prie stovinčių automobilių;
• neikite ten, kur yra apsauginė tvorelė;
• nebėkite per kelią.

Kelių eismo taisyklės nustato:

Vairuotojams

Tamsiuoju paros metu kelyje, išskyrus stovėti skirtas vietas, priverstinai sustojęs motorinės transporto priemonės vairuotojas, išlipdamas iš motorinės transporto priemonės, privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prisisegęs prie drabužių atšvaitą.


Dviratininkams

Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas arba raudonos žibintas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Važiuodamas važiuojamąja kelio dalimi, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Pėstiesiems

Pėstieji privalo eiti šaligatviais arba pėsčiųjų takais dešine puse, o ten, kur jų nėra, kelkraščiu. Jeigu šaligatvio, pėsčiųjų tako, kelkraščio nėra arba jais eiti negalima, leidžiama eiti viena eile važiuojamosios dalies pakraščiu.

Kelkraščiu arba važiuojamosios dalies pakraščiu einantys pėstieji turi eiti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį.

Pėstieji, einantys neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą. Traukiamas (stumiamas) platesnis nei 1 m vežimėlis turi būti su atšvaitais: kairėje vežimėlio pusėje iš priekio – baltu, o iš galo – raudonu.

Labai svarbu, kad šeimos nariai pasirūpintų labiau pažeidžiamais artimaisiais – vaikais ir garbaus amžiaus žmonėmis, primintų saugaus eismo taisykles, perspėtų apie atšvaitų svarbą, padėtų jų įsigyti. Būtina, kad senatvės sulaukę žmonės ir vaikai įsiklausytų ir suprastų, jog taisyklingai nešiojamas atšvaitas vairuotojui padeda laiku pastebėti einantį žmogų.

Taip pat atkreiptinas dėmesys į teisingą atšvaitų naudojimą. Primename, kad juostinius atšvaitus reikia nešioti ant rankos, dviratininkams – ant kojos. Pakabinami atšvaitai prisegami viršutinio drabužio kišenėje ir einant keliu tamsoje iš kišenės išimami arba prisegami dešinėje pusėje. Atšvaitai efektyviausi, kai jie yra automobilio žibintų aukštyje. Jei atšvaitai prisegami prie rankinių, reikėtų atkreipti dėmesį, kad jie nebūtų uždengiami rankine ar ranka. Atšvaitas efektyvus ir naudingas tada, kai jį gerai apšviečia transporto priemonių žibintai. Neturintys atšvaito pėstieji privalo neštis šviečiantį žibintą ar vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro informacija

atsvaitai_informacija.JPG


Atgal