Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< birželis, 2018 >>
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930


2017.03.20
Legioneliozės rizikos mažinimo priemonės

Legioneliozė – tai ūminė užkrečiamoji liga. Formos: legionelinė pneumonija, Pontiako karštinė. Sukėlėjas Legionella bakterija.
Legionella bakterijos natūraliai gyvena vandenyje: ežeruose, vandentiekio kanaluose ir požeminiuose vandenyse, dirvožemyje.
Žemesnėje nei 20°C temperatūroje bakterijos yra neveiklios ir nesidaugina, lėtai tekančiame ar visiškai stovinčiame 20°C- 45°C temperatūros vandenyje jos dauginasi, o ypač aktyvios tampa esant 38°C- 40°C temperatūrai. 
Randamos karšto vandens ruošimo prietaisuose ir vamzdynuose, kur vandens temperatūra, įvairūs nešvarumai, nuosėdos sudaro idealią terpę joms vystytis. 
Legionelioze užsikrečiama įkvėpus vandens dulksnos (aerozolio), turinčios aktyvių Legionella bakterijų. Vandens purslai susidaro: duše, sūkurinėse voniose, oro kondicionieriuose, oro drėkintuvuose, dekoratyviniuose fontanuose, aukšto slėgio plovimo įrenginiuose, daržovių drėkintuvuose parduotuvių prekystaliuose. 
Pagrindinės legioneliozės rizikos mažinimo priemonės yra susijusios su teisinga vandens sistemų eksploatacija: 
• karšto vandens temperatūra turi būti palaikoma 50-60°C, periodiškai sistemoje padidinant vandens temperatūrą iki 71-77°C apie 30 min., praplaunant karštu vandeniu; 
• šalto vandens temperatūra neturi siekti 25°C; 
• ne rečiau kaip 2 kartus per metus valyti ir dezinfekuoti oro kondicionavimo sistemas, vandens šildytuvus, vandens filtrus, reguliariai valyti dušus, dušų galvutes ir vandens čiaupus;
• neleisti vandeniui užsistovėti sistemose, po nakties ar ilgiau nenaudojus karšto ar šalto vandentiekio vandens, taip pat profilaktiškai ne rečiau kaip kartą per savaitę, kelioms minutėms nuleisti vandenį iš krano ir dušo; 
• galima vandenį dezinfekuoti chloro preparatais, kuriuos rekomenduojama įsigyti vaistinėse; 
• alternatyvūs karšto vandens sistemų dezinfekcijos būdai: dezinfekcija UV spinduliais, jonizacija vario ir sidabro jonais, specialūs filtrai ir kt. 


Atgal