Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< liepa, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

2018.10.15
Pasaulinė rankų plovimo diena

Spalio 15 d. – minima Pasaulinė rankų plovimo diena. Pažymint šią dieną siekiama informuoti visuomenę ir suvokti rankų plovimo su muilu svarbą, kaip veiksmingą ir prieinamą būdą sumažinti ligų plitimą.

Pasaulinė rankų plovimo diena – tai galimybė kurti, išbandyti ir atkartoti kūrybingus būdus, kaip paskatinti žmones tinkamai plauti rankas su muilu.

Pažymėdamas šią dieną, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kartu su Sveikatos apsaugos ministerija bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija kasmet kviečia vaikus ir jų tėvus dalyvauti nacionalinėje iniciatyvoje „Švarių rankų šokis“ – mokyti mažuosius taisyklingai plauti rankas bei supažindinti juos su teisingo kosėjimo etiketo judesiais.

Rankas plauti reikia ne tik prieš valgį, ryte ar vakare, bet ir po valgio, pasinaudojus tualetu, pažaidus su gyvūnu, grįžus iš mokyklos, kiemo ar po bet kokio darbo. Plaunant rankas šiltu vandeniu ir muilu, galima naudotis specialiu šepetuku rankoms ir nagams, bet labai dažnas šepetėlio naudojimas gali pakenkti odai. Atliekant buities tvarkymo, sodo ir kitus darbus būtina mūvėti pirštines. Norint neužteršti panagių, prieš pradedant darbus patartina perbraukti nagais per muilą. Po darbo muilas lengvai išsiplaus ir panagės be didelių pastangų bus švarios.

Rankų plovimas vien vandeniu nėra efektyvus - vanduo negali pašalinti tokių nešvarumų sudėtinių dalių kaip riebalai, aliejai ar baltymai. Norint nuplauti įvairius patogenus, kurie gali sukelti ligas, per minutę tektų sunaudoti beveik 8 litrus vandens. Taigi, plaunant rankas būtina naudoti muilą.

Siekiant užkirsti kelią mikroorganizmų dauginimuisi ant rankų, labai svarbu jas tinkamai nusausinti. Jei rankos nesausai nušluostomos ar ant jų lieka muilo, padidėja odos ligų rizika. Nusiplovus rankas būtinai jas nusišluostyti vienkartiniu rankšluosčiu, bet tinka ir medvilniniu ar lininiu.

Kaip plauti rankas?
Plaunant rankas, jos sudrėkinamos vandeniu ir išmuilinamos (muilą būtina naudoti ant sudrėkintų rankų, kad rankų oda būtų kuo mažiau dirginama), trinamos viena į kitą iš visų pusių 15 – 20 sekundžių. Dažniausiai nepakankamai gerai plaunamos šios sritys: delno vidinio paviršiaus vidurys, pirštų galiukai ir panagės, nykščio pagrindas, tarpupirščiai, šioms sritims reikia skirti didesnį dėmesį. Plaunant rankas laikrodžius ir žiedus reikėtų nusiimti.
Marijampolės  savivaldybės 
visuomenės sveikatos biuro informacija


Atgal