Pradžia
Svetainės medis
DUK
Klausimai / Pasiūlymai
Versija neįgaliesiems
El. paštas (specialistams)
Paieška:
Naujienos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marijampolės savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras
biudžetinė įstaiga
Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (8 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682

Kokio tipo visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai Jus domina labiausiai?

Paskaitos
Žygiai
Sveikos mitybos skatinimo ir nutukimo prevencijos konsultacijos
Streso valdymo praktiniai užsiėmimai
Mankštos
Teoriniai–praktiniai fiziniai ir psichikos sveikatos užsiėmimai
Daugiau informacijos
Renginių kalendorius

<< balandis, 2018 >>
PATKPŠS
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30


2010.07.13
„Rožinio kaspino“ autobusėlis Želsvoje

Mūsų meilė sau – tai mūsų angelas sargas, po kurio sparnais telpa visas mūsų gyvenimas.
Ir tik nuo mūsų pačių priklauso kaip plačiai jis išskleis savo sparnus.
A.Zuokienė

IMG_4500.jpg   2010 m. liepos 11 d. sveikatinimo projekto „Nedelsk“ „Rožinio kaspino“ autobusėlis aplankė Želsvos kaimo bendruomenę. „Rožinio kaspino“ autobusėlio atvykimą į Želsvą iš dalies finansavo Marijampolės savivaldybės administracija.

   „Nedelsk“ komandą ir Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovus pasitiko Liudvinavo seniūnijos Želsvos kaimo seniūnaitė Daiva Taraskevičienė ir Želsvos kaimo bendruomenės tarybos narė Zita Kulikauskienė. „Nedelsk“ komanda įsikūrė Želsvos kaimo bendruomenės salėje, o laukiančiosios patikros – Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro palapinėje.

„Rožinio kaspino“ autobusėlio apsilankymo metu bendruomenės moterys turėjo galimybę susipažinti su krūties vėžio prevencija. Moterims nemokamai buvo atliekama krūtų apčiuopa ir echoskopija, teikiamos konsultacijos.
Patikrą vykdė ir konsultavo VšĮ Kauno medicinos universito klinikų gydytojas radiologas Mindaugas Gaidamavičius.

   Projekto „Nedelsk“ atstovė Lina laukiančias moteris supažindino su krūties savityros ir apčiuopos būdais, papasakojo apie krūties vėžio prevenciją ir rizikos veiksnius bei išdalino leidinukus apie „Moteriško“ vėžio paslaptis, atsakinėjo į moterų klausimus.

   Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Irma Mockevičiūtė supažindino su valstybinėmis nemokamomis vėžinių susirgimų prevencijos ir profilaktikos priemonėmis bei ragino moteris jomis pasinaudoti.

   Buvo pristatyta statistinė informacija. Analizuojant Marijampolės savivaldybės gyventojų sergamumą piktybiniais navikais pagal jų lokalizacijas, 2008 m. didžiausias sergamumas buvo krūties piktybiniais navikais. 2008 m. šis rodiklis 47 proc. viršijo Lietuvos rodiklį. Bendras sergamumas krūties piktybiniais navikais 2008 m. palyginti su 2007 m. padidėjo 24 proc. Analizuojant moterų, sergančių krūties piktybiniais navikais, Marijampolės savivaldybėje duomenis pagal amžių, pastebima, kad daugiausia sergančių šia liga 2008 m. buvo tarp 65 metų ir vyresnio amžiaus moterų. Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties piktybinių navikų programa 2009 m. pasinaudojo tik 16 proc. 50-69 m. savivaldybėje įregistruotų moterų.

   „Rožinio kaspino“ autobusėlio komanda Želsvoje patikrino 48 moteris (tą pačią dieną Marijampolės mieste atliktos dar 48 patikros Marijampolės savivaldybės neįgaliųjų draugijos nariams). Patikrų metu nei vienai moteriai nebuvo įtartas vėžinis susirgimas.

   Susirinkusios moterys neskubėjo skirstytis, mokėsi krūtų muliažuose užčiuopti pakitimus ir džiaugėsi galimybe nemokamai pasitikrinti bei pasikonsultuoti dėl krūties vėžio.

   Visų pasitikrinusiųjų vardu dėkojame „Rožinio kaspino“ autobusėlio komandai: gyd. Mindaugui, jo pagalbininkėms Daivai ir Linai, kurie suteikė galimybę ne tik daugiau sužinoti apie klastingą ligą – krūties vėžį, bet ir nemokamai atliko krūtų echoskopiją, bei konsultavo.
Nedelskime!

Parengė
Irma Mockevičiūtė
Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos stiprinimo specialist

Susitikimo akimirkos


Atgal