Naujiena

Asmens apsaugos priemonių naudojimas ne gydymo įstaigose

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), vadovaudamasi tarptautinių institucijų ir kitų šalių rekomendacijomis, siekdama išvengti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo, teikia rekomendacijas dėl asmens apsaugos priemonių naudojimo apsisaugant nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) ne gydymo įstaigose.


Kvėpavimo takų apsauga:
•    Ne sveikatos sektoriaus darbuotojams, atliekantiems pavestas funkcijas, kvėpavimo takų apsaugai pakanka vienkartinių veido kaukių. Jos keičiamos kai sudrėksta, bet ne rečiau kaip kas 4 valandas;
•    Jei yra artimas kontaktas (mažiau negu 2 metrai) su įtariamu ar patvirtintu koronaviruso infekcijos atveju, siūloma naudoti 2 ar 3 klasės daleles filtruojančius respiratorius FFP2 arba FFP3. Jie gali būti naudojami ne ilgiau kaip 8 valandas;
•    Dėvint kaukes, būtina nuolatinė rankų higiena, draudžiama liesti kaukę rankomis.

Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikų, nėra atlikta pakankamai mokslinių tyrimų, siekiant išsiaiškinti namuose pasiūtų veido kaukių efektyvumą. Vienas iš tokių tyrimų buvo atliktas Kembridžo universiteto tyrėjų. Duomenys atskleidė, jog namuose pasiūtos  medvilnės kaukės sulaiko 50 proc. 0,02–1 mikrono dalelių, o chirurginės (medicininės) kaukės žymiai daugiau – net  80 proc. Tyrėjai padarė išvadą, kad namuose pasiūtos veido kaukės galėtų būti naudojamos tik kaip paskutinio pasirinkimo priemonė, siekiant išvengti oru plintančių infekcijų perdavimo nuo užsikrėtusių asmenų. Teigiama, kad namų sąlygomis pasiūtų kaukių dėvėjimas yra geriau, nei nieko. Jos nestandartizuotos ir nėra skirtos naudoti sveikatos priežiūros įstaigose ar sveikatos priežiūros specialistams.

Kadangi medžiaginė kaukė bus naudojama pakartotinai, būtina tinkama jos priežiūra: sudrėkus – pakeisti kita, plauti įprastais plovikliais, išlyginti garais ir lygintuvu aukštoje temperatūroje (bent 60°C temperatūroje) bei dėvėti, tik esant butinybei.

Rankų apsauga:
•    Kai yra galimybė nusiplauti ir dezinfekuoti rankas, vienkartinės pirštinės nėra būtinos;
•    Vienkartinės pirštinės turi būti pakeičiamos nedelsiant po tiesioginio kontakto su įtariamu ar nustatytu COVID-19 liga (koronaviruso infekcijos) sergančiu asmeniu;
•    Vienkartinės pirštinės neturi būti dezinfekuojamos dezinfekciniais skysčiais ir naudojamos pakartotinai  jas nusiėmus.

Dezinfekcinės priemonės:

Siekiant išvengti apsinuodijimo atvejų, dezinfekcines priemones būtina laikyti nepasiekiamose ar specialiai joms skirtose vietose. Jas būtina naudoti tik pagal paskirti ir būtent taip, kaip parašyta etiketėse ar informaciniuose lapeliuose. Jokiu būdu negalima dezinfekcijai skirtų  skysčių perpilti į butelius nuo mineralinio, alaus ar kitokių gėrimų – taip pasielgus rizikuojama juos supainioti ir netyčia gurkštelti.

REKOMENDACIJAS RASITE ČIA


Paskutinį kartą redaguota: 2020-04-21 12:31