Naujiena

Marijampolės „Saulės“ pradinė mokykla 2020-uosius metus pradėjo aktyviai

Visi mes norime būti sveiki. Tačiau to reikia siekti patiems. Kiti žmonės mums gali patarti, nukreipti tam tikra kryptimi – skatinti sveiką, aktyvų gyvenimo būdą. Gera žinoti, kad yra tokių žmonių, kurie padeda judėti link sveikesnio, aktyvesnio gyvenimo būdo. Vienas iš tokių – Ernestas Kalesinskas, Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistas, vykdantis visuomenės sveikatos stiprinimą.


2020-uosius metus Marijampolės „Saulės“ pradinės mokyklos darbuotojai, tėvai ir mokiniai, padedami Ernesto, pradėjo aktyviai. Visą sausio mėnesį vyko fizinio lavinimo užsiėmimai. Darbuotojai ir tėvai dalyvavo juosmens ir kaklo mobilumą gerinančiose bei Thera-Band aukšto intensyvumo mankštose. Mokiniai dalyvavo laikysenos korekcijos ir bendro fizinio pajėgumo gerinimo mankštose. Šių mankštų tikslas – tikslingai ir sistemingai atliekant pratimus, gerinti organizmo funkcijų veiklą, atitolinti lėtinių ligų riziką, mažinti stresą, žadinti teigiamas emocijas, gerinti bendrystės ryšį.

Bet koks fizinis aktyvumas sukelia šilumos padidėjimą kūne, o šilumos padidėjimas padaro mus fiziškai stipresniais, vikresniais, žvalesniais ir sveikesniais.

Ar buvo pasiekti asmeniniai norai ir užsiėmimų tikslas, liudija dalyvių atsiliepimai: „Labai ačiū už puikius užsiėmimus puikiam treneriui. Norim dar!!!“; „Noriu dar. Aš ir dukra. Abiem labai patiko mankštos“; „Džiaugiuosi, kad buvo galimybė savo darbo vietoje pasinaudoti sveikatinimo programa. Puikiai praleistas laikas, kurio metu galėjau atsipalaiduoti, pajusti naudą kūnui“.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-02-04 17:18