Naujiena

Pamoka „Vaistai – ne saldainiai. Atsargiai!“

2020 m. sausio mėn. Marijampolės „Saulės“ pradinės mokyklos, Marijampolės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų „Šypsenėlė“, „Varpelis“ ir „Saulelė“ mokiniams pravestos sveikatos ugdymo pamokėlės apie saugų elgesį su vaistais.


Šių pamokėlių metu mokiniai sužinojo, kad nuodingi sveikatai gali būti ne tik vaistai, bet ir vitaminai, jei jų suvartojamas didesnis kiekis. Dažniausiai vaistais apsinuodija maži vaikai, kurie nemoka skaityti, atkartoja suaugusiųjų veiksmus – mato juos vartojant vaistus, vitaminus, kai pastarieji nėra saugiai laikomi – padėta vaikams gerai prieinamoje vietoje. Mokinukams priminta, kad kaip ir ant maisto produktų, gaminių įpakavimų turi būti pateikta visa informacija vartotojui, taip ir ant vaistų, vitaminų įpakavimų turi būti pateikiama svarbi informacija. Taip pat maisto produktus perkame parduotuvėje, o vaistus, vitaminus – vaistinėje, o kai kuriems iš jų reikalingas receptas, kurį išrašo gydytojas. Akcentuota, kad vaistus ir vitaminus vaikams duoda tik tėvai arba jų įpareigoti seneliai. Iš bendraamžių, ypač gatvėje sutiktų nepažystamų asmenų niekada neimti nei saldainio, nes nežinia kas gali būti įpakuota popierėlyje. Esant apsinuodijus arba pamačius parkritusį žmogų ir šalia jo numestą atidarytą vaistų, vitaminų dėžutę, buteliuką, būtina skambinti greitajai medicinos pagalbai 033 arba bendrajai pagalbai 112, o jei neturi telefono – šauktis kitų aplinkinių pagalbos. Išgelbėta gyvybė – kilnus darbas.

Pamokėlių metu darželinukai klausėsi pasakos „Meškiukas ir vaistai“ pagal L. Bulotaitę, atliko užduočių lapus, siuntė draugui žinutę apie vaistus, o pradinukai analizavo laikraščiuose paskelbtus pranešimus „Apsvaigę nuo vaistų vaikai vos nemirė“, „Tabletes palaikė saldainiais“, atlikto testą „Vaistai! Ką Tu žinai?“. Testo atsakymai parodė, kad daugiau kaip pusė pradinukų turi geras žinias apie vaistų, vitaminų vartojimą. Sveikatos ugdymo pamokėles pravedė Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą Jurgita Levuškinienė.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-01-28 14:27