Naujiena

Pirmieji psichikos sveikatos kometencijų didinimo įmonių darbuotojams mokymai baigėsi

Kazlų Rūdos savivaldybės administracija kartu su Marijampolės visuomenės sveikatos biuru šių metų pirmuosius psichikos sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams mokymus, kurie organizuojami pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2019 m. gegužės 17 d. įsakymą nr. V-590 „Dėl Psichikos sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams tvarkos aprašo patvirtinimo“ vykdė įmonėje UAB „VIP“. Mokymai baigėsi, bet tai nereiškia, kad jie paskutiniai.


Įmonėje UAB „VIP“ nuo 2019 m. rugsėjo  6 d. iki 2019 m. gruodžio 19 d. vyko psichikos sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams mokymai. Mokymus vedė daugiau nei 15 metų mokymų vedimo patirtį suaugusiems turinti lektorė, pravedusi daugiau nei 10 000 val. mokymų, atitinkanti europinį psichologų kvalifikacijos standartą, psichologijos bakalaurė ir  magistrė, Agnė Jeselskienė. Taip pat jaunas ir veržlus gydytojas psichoterapeutas, kuris nemažai pasiekęs savo karjeroje, savo kelią pradėjęs nuo medicinos studijų, po kurių pasirinko šeimos gydytojo specialybę, 5 metus konsultuoja, kaip kognityvinės ir elgesio terapijos psichoterapeutas, o 4 metus dirbęs šeimos gydytoju šių metų kovą pradėjo dirbti konsultantu, Dainius Jakučionis. Darbuotojos turėjo teorinius-praktinius ir individulius mokymus, kurių metu mokinosi kaip skirtingai reaguoti į skirtingas situacijas, kaip nepriimti kito žmogaus emocijų, jausmų, kaip tinkamai padėti, paguosti ar išklausyti bendradarbę/draugę, kaip dirbant tinkamai atsipalaiduoti, kad nejaustų streso, ką kiekviena gali padaryti dėl savęs, kad gyventų geriau ir kokybiškiau.

Mokymų pradžioje ir pabaigoje dalyviai turėjo užpildyti raštingumo klausimyną „Darbuotojų psichikos sveikatos raštingumo įvertinimo klausimynas“. Šiuo klausimynu siekiama įvertini darbuotojų žinias apie psichikos sveikatą darbo vietoje. Įmonės darbuotojų raštingumo lygis mokymų pradžioje siekė 31 proc., po mokymų darbuotojų raštingumo lygis padidėjo beveik du kartus, tai sudarė 84 proc.

Štai keletas įmonės darbuotojų atsiliepimų: „kaip tą visą laimę, kurią gavome išlaikyti gyvenimo praktikoje“, „Po šių mokymų labiau pradėjau kontroliuoti save, tam tikruose situacijose pastebiu kaip teisingai konstruoju savo mintis“, „Buvo prasmingas, gerų emocijų, susimąstymų, diskusijų laikas, tai, kad Jūsų vedamų užsiėmimų truks“. „Už tai, kad dar žingsnį žengėme sveikos gyvensenos link, dėkojame Kazlų Rūdos savivaldybės administracijai ir Marijampolės visuomenės sveikatos biurui“.

Kiti nemokami psichikos sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams mokymai planuojami 2020 m. pavasarį. Šioje programoje gali dalyvauti įmonės, įstaigos bei organizacijos, kurios yra atlikusios psichosocialinių rizikos veiksnių vertinimą darbo vietose. Programos trukmė – 40 valandų, iš kurių ne mažiau kaip 25 valandos – praktiniai mokymai. Mokymus organizuoja Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

 

                                                                                                Kazlų Rūdos savivaldybės administracija

 


Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-23 09:21