Naujiena

SVEIKATOS VALANDĖLĖ PRIEŠMOKYKLINUKAMS „RŪKYMAS KENKIA SVEIKATAI“

Ikimokykliniame, priešmokykliniame amžiuje svarbu formuoti saugios gyvensenos įgūdžius, padėti suprasti, kaip augti sveikam ir saugiam, išvengti pavojingų medžiagų ir rizikingo elgesio.


Šio amžiaus vaikai paprastai dar nerūko. Vaikams pavojus kyla, kai jie žaidimams, bei smalsumui patenkinti prisirenka numestų nuorūkų. Kartais vyresni vaikai tyčia pasiūlo jiems užsirūkyti ir tol įtikinėja, bei šaiposi, kol mažametis sutinka.

Vaikams pavojų kelia ir pasyvus rūkymas: buvimas prirūkytoje patalpoje, šalia rūkančiojo asmens. Ypač jei rūkoma  virtuvėje ir kambaryje. Vaikas ne tik mato  netinkamo elgesio modelį, bet ir prisikvėpuoja tabako dūmų, kurie kenkia jo sveikatai.

Vykdant  alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencinę programą,

š. m. spalio 17 dieną Marijampolės lopšelio-darželio "Vaivorykštė" priešmokyklinio amžiaus „Darbščiųjų  bitučių“ ir  "Spalviukų“ grupių ugdytiniams buvo organizuota sveikatos valandėlė „Rūkymas kenkia sveikatai“.

Valandėlės metu   pademonstruotas mokomasis filmukas apie rūkymo žalą „Krokodilo garbės žodis“. Po filmuko ugdytiniai  klausėsi visuomenės sveikatos priežiūros specialistės  Aurelijos  Makackienės pasakojimo  kokias sveikatos problemas sukelia tabako gaminių vartojimas. Valandėlės metu ugdytiniams specialistė pademonstravo atsineštas priemones, kurios parodo  kaip pažeidžiami vidaus organai, kokios lieka pasekmės rūkančiųjų sveikatai.

Po pokalbių, diskusijų vaikams buvo pasiūlyta pamąstyti kurioje šalyje geriau gyventi NERŪKANČIŲJŲ ar RŪKANČIŲJŲ, kurioje šalyje žmonės sveikesni, kurioje gali daugiau atlikti įdomių ir gerų darbų, kurioje gražesnė gamta ir žmonės turtingesni.

Skatinant glaudų bendravimą ir bendradarbiavimą su tėvais išdalinti lankstinukai „RŪKYMO ŽALA SVEIKATAI“


Paskutinį kartą redaguota: 2019-11-06 09:28